Protiletecký granát vypudil ze tříd stovky školáků v Mnichovicích

V areálu základní školy v Mnichovicích u Prahy našli dnes dělníci při výkopových pracích starou munici. Nález si vyžádal evakuaci stovek školáků i několika lidí z blízkého okolí, celkově šlo o téměř 600 lidí. Přivolaný pyrotechnik munici zajistil a odvezl k likvidaci.

Základní škola v Mnichovicích
Zdroj: ČT24

Hlášení o události obdržela policie po 9:30, podle mluvčího policie pro Prahu-venkov Zdeňka Chalupy šlo o protiletecký náboj z poválečného období. Podle prvotních informací bylo evakuováno 650 lidí, později policie číslo upřesnila. „Bylo to 559 dětí a osm lidí z okolí. Celkově jsme měli do 600 evakuovaných,“ dodal Chalupa.

Policisté spolu s hasiči zajistili místo nálezu i jeho okolí a čekali na příjezd pyrotechnika. Obcházeli i nedaleké rodinné domy a kontrolovali, zda v nich někdo není. Specialista si nález převzal hodinu před polednem, jiný náboj na místě nenašel. „Munici zajistil, naložil do přepravní bedny a odvezl k likvidaci,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Děti a učitelé se poté mohli vrátit do tříd.