Exprezidenta Klause propustili z nemocnice. Cítí se dobře, klidový režim dodržovat nebude

Bývalý prezident Václav Klaus v pátek krátce před 11:00 odjel z Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde byl od úterý kvůli potížím s vysokým tlakem. Řekl, že se cítí dobře a že zamíří do svého institutu. 

Václav Klaus opouští Ústřední vojenskou nemocnici
Zdroj: ČT24

Podle deníku Právo strávil Klaus o víkendu v nemocnici dvě noci a v pondělí ho lékaři propustili domů. V úterý ráno se ale do nemocnice vrátil. Měl velmi vysoký tlak a žaludeční komplikace. Lékaři mu předepsali léky, nyní se podle svých slov cítí dobře. Na dotaz poznamenal, že se u něj nedá očekávat dodržování klidového režimu, a z nemocnice zamířil do Institutu Václava Klause.

Do střešovické nemocnice nastoupil v úterý ve stejný den jako prezident Miloš Zeman, který byl podle lékařů dehydrován a lehce vyčerpán. Zeman ještě v nemocnici zůstává, do práce se plánuje vrátit ve středu. Klaus mu popřál, aby se cítil lépe.

Osmdesátiletý Klaus neměl v minulosti zdravotní problémy často. Jeho zdraví média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 se podrobil operaci šedého zákalu.

Klaus a covid

Na konci letošního února onemocněl covidem-19. Po přednášce pro studenty Vysoké školy ekonomické se nechal otestovat na koronavirus a výsledek byl pozitivní. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.

Klaus se v minulosti opakovaně vyslovoval proti vládním opatřením, která mají zamezit šíření koronaviru. Na veřejnosti několikrát vystupoval bez ochrany obličeje, kvůli říjnovému vystoupení před Obecním domem v Praze dostal na konci ledna pokutu deset tisíc korun od pražské hygienické stanice. Pokutu zaplatil, ale k pražskému městskému soudu podal kvůli pokutě žalobu na ministerstvo zdravotnictví.