Policisté zadrželi podnikatele Jana Kočku a další dva lidi. Jsou podezřelí z násilné trestné činnosti

Policie v úterý odpoledne v centru Prahy zadržela tři lidi podezřelé z násilného trestného činu. Podle ČT je mezi zadrženými podnikatel Jan Kočka. Bližší informace k případu hodlá policie zveřejnit ve středu.

Podnikatel Jan Kočka
Zdroj: ČTK/Šimánek Vít

Trojici mužů zadrželi kriminalisté ze čtvrtého policejního obvodu ve spolupráci se speciální pořádkovou jednotkou. „V současné chvíli s muži probíhají standardní úkony trestního řízení a nemůžeme být k případu konkrétní,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Jména zadržených policie neuvedla.

Na začátku letošního února uvedla ČT, že policie navrhla obžalovat podnikatele Jana Kočku spolu s dalšími 25 lidmi a čtyřmi firmami z krácení daně. Podle detektivů pomocí fiktivních faktur připravili stát na daních zhruba o 150 milionů korun. Obviněna byla podle televize i Kočkova úklidová firma Prostor. Kočka po obvinění z daňového úniku uvedl, že v souvislosti s kauzou pozastaví své členství v pražské ČSSD, jejímž byl dlouholetým členem.

Rodina Kočkových proslula mimo jiné pořádáním matějských poutí na holešovickém Výstavišti. Bratra Jana Kočky zastřelil v roce 2008 v pražské restauraci Monarch Bohumír Ďuričko, soud ho poslal na 12,5 roku do vězení.