V okolí Prahy řádí gang zlodějů. Policii zatím uniká, místní si najímají agentury

Gang zlodějů jen za poslední tři měsíce vykradl zhruba padesát domů, hlavně jihovýchodně od Prahy. Zloději se do domů dostávají většinou během večera či noci. Zaměřují se na cennosti a peníze. Policie při pátrání dosud není úspěšná, místní se proto sdružují a najímají si i bezpečnostní agentury. V pondělí se mají sejít kriminalisté se starosty postižených obcí.

Video Události ČT: V okolí Prahy řádí gang, policie je na něj zatím krátká
video

Události ČT: V okolí Prahy řádí gang, policie je na něj zatím krátká

Zdroj: ČT24

V Jesenici u Prahy se v pondělí sejde šedesátka středočeských starostů s policisty, ti jim řeknou o tom, co je aktuálního ve vyšetřování.

„Zabýváme se případovými analýzami, kdy jsme zjistili, že se jedná o sérii případů, kterou má na svědomí skupina dobře organizovaných pachatelů,“ uvedla mluvčí Středočeské policie Vlasta Suchánková.

V Jesenici mezitím řeší situaci i svépomocí. „Složili jsme se a zaplatili si bezpečnostní agentury, které hlídají jen naši ulici v rámci sousedské výpomoci,“ uvedl místostarosta Jesenice Martin Kuruc (ODS).

Zvýšený počet vykradených domů
Zdroj: ČT24

Podezřelé věci si lidé hlásí ve skupině na sociální síti 

V Osnici u Jesenice vykradli zloději víc než desítku domů. Vše v rekordní rychlosti, dovedou i deaktivovat alarm.

Chtěli se dostat i k rodině Vokálkových. „Zrovna jsme uspávali s manželkou děti a měli jsme zhasnuto, najednou mě vzbudil křik manželky. Jak bylo u nás ticho, slyšela špatlání po okně a viděla baterku do okna,“ popsal incident Petr Vokálek s tím, že zloději pak utekli.

Lidé v Osnici spolu komunikují ve speciální skupině na sociálních sítích, kde jsou i policisté a hlásí všechno, co jim přijde podezřelé.

Gang zlodějů se pohybuje hlavně v jihovýchodní části od Prahy, případy lidé hlásili ale i na západě, ve Středoklukách. Policie proto vytvořila speciální tým. Zatím ale pachatele nedopadli.