Hasiči pokračují v likvidaci požáru mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem

Menší ohniska od rána dohašují hasiči po rozsáhlém požáru, který ve středu vypukl podél železničního koridoru do Německa mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem.

Video Zprávy
video

Hasiči pokračují v dohašování požáru

Ohniska jsou v příkrých a nepřístupných svazích úzkého kaňonu u Litochovic, kterým se podle mluvčího krajských hasičů Milana Rudolfa místy nedá ani projít. „Technikou se do příkrých strání nedostaneme. V nesnadno přístupném terénu za pomoci vrtulníku shazujeme vodu,“ uvedl mluvčí s tím, že by zásah mohl skončit do sedmé večerní. I poté ale zůstane oblast, kde hořelo, pod kontrolou. „Budeme se muset ještě několik dnů vracet zpátky a monitorovat,“ dodal.

Dohašování požáru provoz na silnici neovlivnil, omezení je ale na železnici. „V současné době tam nejezdí elektrické lokomotivy, ale soupravy je nutno tahat dieselovými lokomotivami, protože máme vypnuto trakční vedení,“ řekl Rudolf.

Noční stráž dobrovolných hasičů

Hořet začalo ve středu dopoledne, oheň se vznítil pravděpodobně od jiskry od kolejového vozidla. Železniční koridor byl kvůli požáru uzavřený dvanáct hodin a nemohla jezdit ani auta po silnici mezi Lovosicemi a Ústím. Evakuace lidí nebyla nutná a nikdo nebyl zraněn. Pod kontrolu dostali hasiči požár ve středu večer.

Provoz na silnici mezi oběma městy obnovila policie ve středu před 21:00 a kolem 22:30 také provoz po železničním koridoru; po celou noc pak na krocení živlu, jejž se sice podařilo dostat pod kontrolu, ale ne úplně uhasit, dohlížela jednotka dobrovolných hasičů z Litoměřic – zatímco členové krajského hasičského záchranného sboru dobíjeli síly. 

Video Události
video

Jak se krotí požár? Dobrovolní hasiči u Lovosic v noci nezavřeli oči