Část metra linky C nejezdí. Zavřena je i stanice Dejvická

Kvůli výměně dosluhujících dřevěných pražců za betonové nejede od pátku do pondělí pražské metro mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov na lince C. Cestující mohou použít náhradní autobusovou dopravu. O prodlouženém velikonočním víkendu zůstává také uzavřena stanice Dejvická na lince A, v níž se modernizuje osvětlení a výstupy z metra.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Ondřej Deml

Během výluky na lince C je zavedena náhradní doprava XC mezi stanicemi Pražského povstání, Pankrác, Budějovická a Kačerov. Posílení se dočkal provoz autobusových linek číslo 135 a 196. Některé zastávky budou dočasně přemístěny.

Detailní informace najdou lidé na webu dopravního podniku, na informačních letácích a cedulích. U uzavřených stanic města budou také informátoři, kteří budou připraveni poradit cestujícím v češtině i angličtině.

Lidé, kteří využívají pro cesty stanici metra Dejvickou, mohou o velikonočních svátcích jet pravidelnými tramvajovými linkami od stanic metra Hradčanská nebo Bořislavka. Metro stanicí jen projíždí. Dejvická se od začátku března opravuje za provozu, uzavřít se má ještě o jednom prodlouženém víkendu. Rekonstrukce jedné z nejvytíženějších stanic pražského metra má skončit na podzim.

Dopravní podnik pravidelně využívá k výlukám metra prodloužené sváteční víkendy, kdy hodně Pražanů odjíždí mimo hlavní město.