Soud řeší sex fotbalistů s nezletilou dívkou. Ribéry ani Benzema nepřišli

Paříž – Čtyři roky stará „nesportovní“ aféra dvou špičkových francouzských fotbalistů se dostala před prokuraturu. Pařížský soud začal projednávat obvinění Francka Ribéryho a Karima Benzemy ze sexu s nezletilou prostitutkou. Ani jeden z nich ale k soudu nepřišel. Slavným hráčům hrozí kvůli stykům se Zahiou Deharovou až tři roky vězení. Soud se bude případem zabývat zřejmě čtyři dny.

Záložník Ribéry z Bayernu Mnichov už dříve přiznal, že Deharové platil za sex. Netušil prý ale, kolik je jí let. Benzema sexuální vztah s dívkou popírá. Obvinění se vztahuje k letům 2008 a 2009, kdy bylo Deharové 16, respektive 17 let. Prostitutkám ve Francii musí být alespoň 18 let. 

Právní zástupci obou fotbalistů dnes prohlásili, že jsou si jistí, že hráči budou očištěni. Státní zástupce prý během vyšetřování uvedl, že neexistuje důkaz o tom, že by mohli vědět o tom, že Deharová byla ještě nezletilá. 

Zahia Deharová na nedělní módní přehlídce v Paříži
Zdroj: Edouard Bernaux/ČTK/AP

„Státní zástupce požádal o zastavení řízení,“ řekl novinářům Ribéryho advokát Carlo-Alberto Brusa. Deharová podle něj v případu nefiguruje. „Nepovažuje se za oběť. Takže tu máme proces, ale chybí obvinění,“ dodal právní zástupce nejlepšího evropského fotbalisty loňského roku. 

Obvinění fotbalisté se k pařížskému soudu nedostavili. Oba totiž působí v zahraničních soutěžích. Soud začal krátce, co se Francie probojovala na mistrovství světa v Brazílii a nad účastí obou největších hvězd vznáší velký otazník. Právní zástupce Francka Ribéryho ale fanoušky ujišťuje, že se na šampionátu určitě objeví. Datum soudního řízení v tom podle něj nehraje žádnou roli. „Pan Ribéry hraje za národní tým a doufám, že bude vybrán i do Brazílie. Takže pojede do Brazílie, ať tahle aféra dopadne jakkoli,“ dodal Ribéryho právník.

Nahrávám video

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Svět

Děti v Hrušivce vyrůstají za zvuku ruských dronů. Mnozí obyvatelé ale nechtějí odejít

Ukrajinská obec Hrušivka v Dněpropetrovské oblasti, ležící podle mapy projektu DeepState šestnáct kilometrů od frontové linie, čelí ruskému dělostřeleckému ostřelování a útokům dronů. Při jednom z posledních útoků v jejím okolí podle místních zahynul dospívající chlapec a jeho dva kamarádi utrpěli zranění. Ruské síly útočí také na centrum obce, kde lidé nakupují a děti si hrají. Úřady přesto dosud nenařídily povinnou evakuaci rodin s dětmi. Jak se místní před útoky chrání a proč nechtějí odejít?
před 1 hhodinou

VideoZ fronty do Bruselu: Barbora Maxová o proměnách války i unijní politice

Od válečného zpravodajství v krytech a pod protidronovými sítěmi v Chersonu až po diplomacii v unijních kuloárech. Dlouholetá reportérka České televize Barbora Maxová v podcastu Za Horizont reflektuje svých devět náročných turnusů na Ukrajině, proměnu válečné reality i únavu tamní společnosti. Proč po čtyřech letech opouští frontovou linii a jaké výzvy ji čekají v nové roli stálé zpravodajky ČT v Bruselu? O geopolitice, tlaku na veřejnoprávní média i o tom, zda má klasická novinařina v době AI ještě šanci. Moderuje Tomáš Šponar.
před 1 hhodinou

Sever Chile se potýká s dešti a sesuvy půdy

Severní Chile zasáhly mimořádně silné deště, které v oblasti vyvolaly záplavy a sesuvy půdy. Nejhůře postižená je provincie Tocopilla v regionu Antofagasta, kde voda a bahno zaplavily části města Tocopilla a narušily silniční spojení. Chilské úřady kvůli rozsahu škod vyhlásily v provincii stav katastrofy a nařídily preventivní evakuace v některých ohrožených oblastech. Déšť zasáhl i další části severu země a úřady varují před pokračujícím rizikem rychle tekoucí vody a dalších sesuvů.
před 1 hhodinou

Vojenské cvičení Jižní Koreje a USA skončí téměř o týden dříve. KLDR to „nezajímá“

Každoroční společná vojenská cvičení Jižní Koreje s USA skončí dříve, než se plánovalo, uvedla jihokorejská armáda. Cvičení s názvem Ulchi Freedom Shield (UFS) začala v pondělí a skončí v pátek. Původně měla trvat jedenáct dní, tedy do 27. srpna, informovaly světové agentury. Prohlášení armády přišlo poté, co v neděli americký prezident Donald Trump oznámil omezení americké účasti na cvičení, protože podle něj vysílala Pchjongjangu „naprosto nevhodný a nepřátelský signál“. KLDR však ve středu vzkázala, že zemi rozhodnutí USA nezajímá.
04:35Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Izraelská armáda vyšetřuje možné válečné zločiny v Gaze

Izraelská armáda zahájila první vyšetřování možných zločinů připisovaných izraelským silám od začátku války v Pásmu Gazy, napsal server The Jerusalem Post. Týká se mimo jiné zabití pětileté palestinské dívky Hind Radžab, její rodiny a patnácti palestinských záchranářů. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na sdělení armády, která se nyní rozhodla vyšetřovat pět z celkem 150 oznámených incidentů.
před 2 hhodinami

Ukrajinský parlament schválil jmenování Chmary ministrem obrany

Ukrajinský parlament schválil návrh prezidenta Volodymyra Zelenského na jmenování Jevhena Chmary ministrem obrany, informuje web RBK-Ukrajina. O něco dříve poslanci odhlasovali opětovné jmenování Andrije Sybihy ministrem zahraničí. Podle serveru pro Sybihu hlasovalo 266 poslanců a pro Chmaru 312. Konec vládní služby předchozího ministra obrany Mychajla Fedorova vyvolal v zemi pouliční protesty.
12:47Aktualizovánopřed 3 hhodinami

Ruský dron zasáhl mikrobus v Chersonu, Ukrajina opět mířila na ruský průmysl

Čtyři mrtvé a pět zraněných si vyžádal útok ruského FPV dronu na mikrobus v jihoukrajinském Chersonu, informoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. V Záporožské oblasti zase po ruských úderech zemřeli dva lidé. Ukrajinské drony v noci na středu útočily na průmyslovou oblast ve městě Ufa v Baškortostánu a zřejmě také na závod na výrobu výbušnin v Dzeržinsku v Nižegorodské oblasti, tvrdí média a někteří regionální činitelé.
09:02Aktualizovánopřed 4 hhodinami

V Chorvatsku zatkli Ukrajince podezřelého z útoku na Nord Stream

V Chorvatsku byl zatčen ukrajinský státní příslušník podezřelý z útoku na baltské plynovody Nord Stream v roce 2022. Informovalo o tom spolkové státní zastupitelství v Karlsruhe. Úřad v prohlášení identifikoval zatčeného jako ukrajinského občana Vladimira Z. Dodal, že byl zadržen v chorvatské Pule místními policejními složkami, které jednaly na základě evropského zatykače.
před 5 hhodinami

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.