Při požáru domu na Vsetínsku zemřeli dva lidé

2 minuty
Při požáru domu na Vsetínsku zemřeli dva lidé
Zdroj: ČT24

Při požáru, který zasáhl rodinný dům v Halenkově na Vsetínsku, zemřeli v noci na neděli dva lidé. Policie požár vyšetřuje pro podezření z usmrcení z nedbalosti. Příčina se stále vyšetřuje, podle policie však zatím nic nenasvědčuje úmyslnému zapálení.

Rozsáhlý požár likvidovali hasiči v sobotu před půlnocí, na místě zasahovalo osm jednotek. „Jednalo se o požár dřevěné roubenky, která byla kompletně v plamenech, zasažen byl celý dům. Při průzkumu byly nalezeny dvě osoby, které byly vyneseny bohužel již bez známek života,“ upřesnil mluvčí zlínských hasičů Pavel Řezníček.

Mluvčí policie Radomír Šiška uvedl, že o život při požáru přišel jednatřicetiletý muž, jednalo se o obyvatele domu. Totožnost druhé osoby pomůže určit soudní pitva.

Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu přibližně hodinu po půlnoci, zásah na místě však pokračoval až do ranních hodin. Velitel zásahu ohlásil celkovou likvidaci požáru po páté hodině ranní. Na místo zamířili také hasičští vyšetřovatelé a kriminalisté. Při průzkumu nestabilních částí budovy pomohl dron.

Příčina se vyšetřuje

Příčina požáru zatím není jasná, podle policie však zatím nic nenasvědčuje podezřelým okolnostem, jako je například úmyslné zapálení. Policie vyšetřuje požár pro podezření z usmrcení z nedbalosti. Škoda se odhaduje na pět milionů korun.

Ve Zlínském kraj zemřel naposledy při požáru člověk loni na Štědrý den. Tragédie se stala v místní části Zlína, ve Štípě. Jeho tělo našli hasiči při likvidaci požáru pokoje rodinného domu.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Lékařka v Plzni prohlásila ženu za mrtvou. Pohřební služba zjistila, že dýchá

Nezvyklá situace nastala v pátek ráno v Plzni, kde lékařka osmasedmdesátiletou ženu prohlásila za mrtvou. Pohřební služba však posléze zjistila, že seniorka dýchá, přivolala k ní proto záchranáře, kteří ji převezli do nemocnice. Koronerská společnost sdělila, že za dobu fungování provedla stovky prohlídek těl a zaznamenala vždy jen opačné případy, tedy kdy lékař u domněle zesnulého zjistil vitální funkce. Uznala pochybení a vyjádřila lítost. S lékařkou, která stav ženy špatně vyhodnotila, ukončila spolupráci.
před 4 hhodinami

„Dyť to zvládnou i malé holky!“ Ženy malovaly zátiší, šachy i traumata

Nebyli jen staří mistři, ale i staré mistryně, zdůrazňuje retrospektiva připravená Národní galerií Praha. Představuje umělkyně, které působily ve střední Evropě, Nizozemí a na území Itálie od středověku do konce devatenáctého století. Podle galerie jde o první soubornou přehlídku tohoto typu v Česku.
před 19 hhodinami

Od velkého „vyhnání“ Němců z Brna uplynulo 80 let, stále vzbuzuje otázky

V noci z 30. na 31. května 1945 bylo z Brna vyhnáno téměř dvacet tisíc německých obyvatel. Jejich vysídlení včetně dalších osudů stále vzbuzuje dohady a polemiky o příčinách a průběhu události. Při pochodu směrem do Rakouska, který se někdy nazývá „brněnským pochodem smrti“, zahynulo podle tuzemských badatelů bezmála sedmnáct set lidí, podle těch sudetoněmeckých dokonce až deset tisíc.
před 20 hhodinami

Luční boudu nešikanujeme, odmítá obvinění krkonošský park

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) odmítá obvinění majiteli hřebenové Luční boudy ze šikany, řekl mluvčí správy Radek Drahný. Majitelé si stěžují, že správa neumožňuje přístup k objektu nejen jim, ale i personálu či dodavatelům. Na protest bude Luční bouda od 1. června uzavřená pro veřejnost, k dispozici bude jen pro ubytované hosty, vyplynulo z vyjádření majitelů, kterým patří také Labská bouda.
včeraAktualizovánopřed 21 hhodinami

Novotný v blízké době rezignuje na funkci starosty Řeporyjí

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (který má aktuálně pozastavené členství v ODS) se chystá nastoupit do výkonu trestu a rezignuje na funkci ve vedení městské části. Napsal to Blesk.cz a Novotný to pro ČTK potvrdil. Řekl, že rezignaci plánuje v nejbližších týdnech a už se v koalici dohodl na jménu svého nástupce, které však zatím nechtěl zveřejnit. Dodal, že tento postup plánoval od začátku, ale nejprve ho chtěl probrat s kolegy a s rodinou.
před 23 hhodinami

Karlovarská policie stíhá kvůli podvodům s řidičáky už 32 lidí

Počet stíhaných kvůli podplácení a podvodům při vydávání řidičských oprávnění v Karlovarském kraji se rozšířil o jedenáct na 32. První obvinění padla v roce 2022, od té doby policisté zjistili další případy, kdy žadatelé o řidičský průkaz upláceli autoškoly i zkušebního komisaře a padělali některé dokumenty. Zatím posledních jedenáct lidí bylo obviněno z podplácení a čtyři z nich i z padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu.
včera v 11:50

Meteorologové varují před silnými bouřkami i kroupami

V sobotu odpoledne a večer hrozí na většině území Česka místy silné bouřky s přívalovými dešti, kroupami a nárazy větru, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové také varují před rozvodněním menších toků, zatopením podjezdů či sklepů nebo pády větví stromů.
včera v 11:44

Dvě kamarádky a jeden manžel řeší v ostravské Aréně své životy

Dvě ženy a jeden muž, nevěra i pomsta. Hořká komedie Kamarádky nabízí v trpký pohled na manželství i přátelství. Hru slovenského dramatika Pavola Weisse, kterou uvádí Komorní scéna Aréna v Ostravě, inspirovaly skutečné příběhy.
včera v 10:39
Načítání...