Konec klánovického hřiště – zmizí i z územního plánu

Praha – Plány na stavbu golfového hřiště, které mělo vzniknout v Klánovickém lese, jsou definitivně pohřbeny. Pražští radní na dnešním jednání schválili návrh na změnu územního plánu, která stavbě definitivně zamezí. Proti stavbě golfového hřiště se ostře postavili obyvatelé Klánovic, před čtyřmi lety jeho stavbu zamítli v referendu.

Tam, kde mělo být devítijamkové golfové hřiště, budou nakonec nadále růst stromy Klánovického lesa. Rozhodli tak pražští radní a pravděpodobně tak ukončili téměř desetiletý spor, který otřásal Klánovicemi. Zastánci stavby poukazovali, že se v minulosti právě v Klánovicích golf již hrál, ale hřiště bylo zrušeno a zarostlo. Jeho obnova počítala s vykácením stromů na necelých třinácti hektarech (hřiště mělo být padesátihektarové), takový záměr však popudil proti hřišti obyvatele Klánovic.

Kvůli plánované stavbě golfového hřiště uspořádali Klánovičtí již v roce 2009 referendum, kterého se zúčastnilo na 63 procent obyvatel a 80 procent z nich se postavilo proti stavbě. Loni klánovické zastupitelstvo přijalo usnesení, podle kterého by kácení poškodilo biosférickou rezervaci v Klánovickém lese, a vyzvalo pražský magistrát, aby zahájil změnu územního plánu.