V Roxy zazněli rockoví Mars Volta

Praha - Do Česka se po třech letech vrátila americká rocková kapela Mars Volta, podle hudebního časopisu Rolling Stone nejlepší progresivní rocková kapela současnosti. V pražském klubu Roxy představila své nové album, opředené stejně jako ta předchozí mnoha legendami.

Kapela je známá svými divokými a dlouhými show, plnými improvizací a opakujících se kytarových sól. Českým fanouškům nabídla během hodiny a půl dlouhého koncertu hlavně skladby z posledního alba The Bedlam in Goliath, ve kterých se často objevují motivy smrti a mystiky.

„Vznik alba je spojený s takovým zvláštním dárkem a také s určitou naší posedlostí. Nechci říkat moc detailů, protože by to ubralo na jeho síle,“ říká o novince zpěvák Cedric Bixler-Zavala. 

Podle kritiky patří The Mars Volta mezi několik málo originálních kapel, které má momentálně hudební scéna v nabídce. Hraje rock, opepřený jazzem i latinem. Skupina si zakládá na image opředené legendami - žádná z jejích desek se údajně neobešla bez tragické smrti některého z blízkých spolupracovníků nebo přátel.

Za hudební vyznění kapely je zodpovědný kytarista Omar Rodríguez-López. Ten je pověstný tím, že hudbu skládá výhradně sám a diktuje ostatním muzikantům, jak mají hrát. Sám říká, že ignoruje jakékoliv hudební teorie a že jeho muzika vychází výhradně z momentálního rozpoložení.