Sting našel po 15 letech cestu do Ostravy

Ostrava - V Česku britský zpěvák Sting vystupoval opakovaně. Jen jednou ale zavítal do Ostravy, kde bude na podzim koncertovat po patnácti letech - jeho show bude 19. listopadu hostit ČEZ Aréna.

„Koncert mohu potvrdit. Podrobnosti ale ještě neznáme. Vím jen to, že půjde o klasický koncert s pětičlennou rockovou kapelou. Ne se symfonickým orchestrem jako při jeho minulém turné,“ uvedl náměstek ředitele arény Jan Kostecký.

„V Praze už nedávno byl. Ostrava se nabízela, je na opačném konci republiky,“ dodal, že volba moravskoslezské metropole místo hlavního města je jen logická. Sting už letos v Česku vystoupil dvakrát, pokaždé právě v Praze. V únoru si jeho koncert v Kongresovém centru nenechalo ujít 3 000 lidí a v červnu ve vysočanské O2 areně 13 000 posluchačů.

Šedesátiletý Sting, vlastním jménem Gordon Sumner, stál nejprve v roce 1977 u zrodu slavné kapely Police, první sólové album vydal o osm let později. Za svou kariéru prodal téměř 100 milionů alb jako sólový umělec a získal deset cen Grammy, Zlatý glóbus, cenu Emmy a tři nominace na Oscara. Naposledy vydal titul Sting: 25 Years, který vyšel 26. září 2011. Tato kolekce zachycuje poprvé v historii jak největší hity, tak i rarity ze Stingovy dlouholeté sólové kariéry.