Filmová upoutávka týdne: Dwayne Johnson a Emily Bluntová vyplouvají na expedici do Amazonie

Kinům sice poslední roky vládnou hlavně komiksy, letos v létě ale zkusí u diváků uspět i dobrodružný snímek, ve kterém hrdinové čelí nástrahám džungle. Proudem Amazonky se v novém filmu nechávají strhnout Dwayne Johnson a Emily Bluntová. Studio Disney plánuje film Expedice: Džungle uvést do kin letos v létě.

Emily Bluntová ve filmu zasazeném na začátek dvacátého století ztvárňuje průzkumnici, která věří, že legenda o stromu života, který má léčivé schopnosti, je pravdivá. Vydává se tak na expedici do nitra amazonské přírody, kde by se mohl skrývat.

Na cestě jí pomáhá Dwayne Johnson jako kapitán lodi, který je však skeptický, že by bájný strom byl více než mýtus. Ale jako by nestačilo, že musí čelit nebezpečím džungle, vypořádat se musí i s konkurenční výpravou.

Expedice: Džungle je jeden z nemnoha filmů, které vycházejí z atrakcí v zábavním parku. Studio Disney už přitom v minulosti slavilo úspěch, když do celovečerní podívané přetransformovalo atrakci. Šlo o Piráty z Karibiku, kteří se v roce 2003 stali překvapivým hitem, jenž odstartoval sérii, která dodnes čítá už pět dílů.

O natočení Expedie: Džungle se přitom hovoří už delší dobu, jasnější obrysy začal snímek nabírat v roce 2015, ale natáčet se začalo až o tři roky později. Za režii je nakonec zodpovědný Španěl Jaume Collet-Serra. Ten se v roce 2005 uvedl remakem hororu Dům voskových figurín. Později natočil několik akčních thrillerů s Liamem Neesonem, mimo jiné snímky Neznámý, Noční běžec či Cizinec ve vlaku.

A jeho kariéra zatím nezpomaluje. Už loni bylo oznámeno, že bude režírovat komiksový snímek Black Adam, který vychází z příběhů od DC a který má vazbu na loňského Shazama! Do kin se ale podívá nejspíš až v závěru roku 2021.

Hercules a Viktorie

Expedice: Džungle a Black Adam ale mají ještě jednu spojnici, a to herce Dwaynea Johnsona. Ten však na rozdíl od režiséra obou projektů už dosáhl hvězdného statusu. Johnson začínal u wrestlingu a mezi jeho první filmové role patří Mumie se vrací a Král škorpión. Byť mu jeho fyzička usnadňuje cestu do akčních kousků, mezi které se později započítaly filmy Hercules, San Andreas či série Rychle a zběsile, v řadě případů hodně vsází na humor, což potvrzují úspěšná pokračování Jumanji nebo novodobá Pobřežní hlídka.

Ovšem jeho kolegyně z Expedice: Džungle za ním v úspěšnosti nezaostává. Emily Bluntová se totiž profiluje jako všestranná herečka, které není žádný žánr cizí. Jejím prvním významnějším kouskem bylo komediální drama z módního prostředí Ďábel nosí Pradu.

Později se proměnila v královnu Viktorii ve stejnojmenném historickém dramatu, mezi její romance se řadí Lov lososů v Jemenu, několikrát šla do sci-fi skrze Správce osudu, Loopera nebo Na hraně zítřka, objevila se i v muzikálech Čarovný les a Mary Poppins se vrací a vyzkoušela si horor, ať už v nové verzi Vlkodlaka, nebo chváleném Tichém místě, které se letos dočkalo pokračování.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Kvíz k Hradozámecké noci: Posviťte si na své znalosti

V sobotu 22. srpna se uskuteční Hradozámecká noc. Na sto čtyřicet památek, státních i soukromých, po celé republice zůstane otevřeno i po setmění, mnohé připravily navíc speciální program. Včetně třinácti, které jsme zařadili do kvízu o českých hradech a zámcích. Ověřte si v něm, jestli – pokud jde o znalosti – také netápete ve tmě.
před 6 hhodinami

V Indii vzniká muzeum připomínající polské uprchlíky za druhé světové války

V indickém městě Valivade vzniká muzeum věnované tisícům polských uprchlíků, kteří během druhé světové války nalezli útočiště v Indii. Jeho otevření je plánováno na letošní podzim, uvedl polský deník Dziennik Gazeta Prawna.
před 23 hhodinami

Hip Hop Kemp na poslední chvíli zrušil letošní ročník, lidé ale přijeli

Pořadatelé zrušili festival Hip Hop Kemp, zdůvodnili to mimo jiné tím, že program neoslovil dost lidí. Ke zrušení akce došlo ve čtvrtek večer, festival měl začít 21. srpna v areálu Cosmo Hadačky u Kralovic na severním Plzeňsku. Na místě tak už čekali návštěvníci z několika zemí Evropy. Festival se měl na hudební scénu vrátit po šestileté přestávce, naposledy se konal v roce 2019 v Hradci Králové. Organizátor Radek Maliník slíbil, že žadatelům vstupné refunduje, později doplnil, že vstupenky zůstanou platné na další ročník.
včeraAktualizovánopřed 23 hhodinami

Rámájana versus Odyssea. Indický epos chce konkurovat Nolanově filmu

Hollywoodské převyprávění starořeckého eposu Odyssea stále plní kina, a už se na plátna chystají další, tisíce let staré mýty. Tentokrát z produkce Bollywoodu. Indická „továrna na sny“ nešetřila rozpočtem na dvoudílný snímek podle eposu Rámájana. První část se začne promítat v listopadu po celém světě a s ambicí konkurovat kinohitu od Christophera Nolana.
včera v 16:00

Zemřel skladatel Zdeněk Šesták, objevitel cítolibské školy

Ve sto letech zemřel v pátek dopoledne hudební skladatel Zdeněk Šesták, sdělil ČT autor skladatelovy biografie Viktor Bezdíček s odvoláním na jeho rodinu. Šesták patřil k významným osobnostem českého hudebního života. Byl autorem několika symfonií, houslových koncertů a smyčcových kvartetů. K jeho dílu patří také tvorba písňová a sborová včetně skladeb na latinské liturgické texty a texty biblické. Jako muzikolog měl zásadní podíl na objevení, zpřístupnění a popularizaci odkazu cítolibské skladatelské školy.
včera v 15:18

Suvenýr je zhmotnělý okamžik, ty ukradené lidi i vrací, říká religionista

Magnetky na lednici, pohlednice, trička s nápisy, mušle nebo nejrůznější figurky. Potřeba přivézt si suvenýr není otázka moderní doby, říká religionista Martin Pehal.
20. 8. 2026

Hopkins vydává album. Chtěl být víc hudebníkem než hercem

Anthony Hopkins je známým hercem a méně známým skladatelem. Na svou druhou uměleckou stránku nyní upozorňuje albem. Nazval ho Life Is A Dream – život je sen. Vychází 21. srpna.
20. 8. 2026

VideoFilmové premiéry: Na jednu noc, Chica Checa či Tom a Jerry

Romantický snímek Na jednu noc se odehrává ve Spojených státech, kde je nemanželský sex protizákonný a nesezdaní se mohou sblížit pouze jediný den v roce. Těm, kteří v kině preferují spíše strach a hrůzu, je určeno pokračování série Insidious, tentokrát s podtitulem Jsou mezi námi. Nejmenší diváky osloví Tom a Jerry: Kouzelný kompas. Do hry na kočku a na myš se připletou oživlé čínské mýty a bájné příšery. Francouzsko-německé drama Malá sestra vypráví příběh pařížské studentky z muslimské rodiny, která řeší svoji sexuální identitu. Mezi vlastní identitou a rodinnými kořeny stojí i Lukáš, ve světě drag queen známý pod uměleckým jménem Chica Checa. Stejně se jmenuje film Šimona Holého s Janem Cinou a Pavlou Tomicovou v hlavních rolích.
20. 8. 2026

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.