Řidiči se mohou radovat, cena benzinu opět klesla

Praha - Většina řidičů zaplatí na benzinových pumpách zase o pár desítek haléřů méně. Cena benzinu Natural 95 totiž v minulém týdnu klesla o 24 haléřů na 37,62 korun za litr. Cena nafty naopak vzrostla o tři haléře na 36,87 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. Nejdražší benzin zůstává pořád v Praze.

Podle analytika Petra Čermáka ze společnosti Colosseum ceny klesly v reakci na předchozí pokles cen ropných produktů v Rotterdamu. „Trend zlevňování by měl pokračovat minimálně do konce tohoto týdne,“ řekl Čermák. Analytik Miroslav Novák ze společnosti Akcenta podotkl, že s blížící se zimou by se ceny pohonných hmot měly srovnat.

Pokles ceny ropy podle něj nebude pokračovat. „V nejbližší době neočekávám, že by se ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích měly dále výrazněji snížit,“ uvedl Novák s tím, že ceny ropy by se měly udržet na vyšších úrovních z důvodu uvolněné měnové politiky centrálních bank, spekulativní poptávce po ropě a nestabilnímu vývoji na Blízkém východě.

V české metropoli řidiči za Natural 95 v průměru zaplatí 38,41 koruny za litr. To je o 15 haléřů méně než minulý týden. Nafta v Praze naopak zdražila o sedm haléřů na 37,46 koruny za litr.

V Jihočeském kraji stojí benzin nejméně z celé ČR

Nejlevněji lze benzin stejně jako minulý týden natankovat v Jihočeském kraji, kde se litr Naturalu 95 prodává za 36,85 koruny. V mezitýdenním srovnání to je o 34 haléřů méně.

Nafta je nejdražší v Jihomoravském kraji, kde se její cena drží na 37,47 korunách za litr. Nejméně nafta, stejně jako benzin, stojí v Jihočeském kraji, kde její cena vzrostla o 12 haléřů na 36,32 koruny za litr.