Portál Tiscali.cz a server Penize.cz mají nového majitele

Praha - Na českém internetovém trhu vznikla nová mediální skupina s názvem Dignity, která koupila a bude nadále provozovat portál Tiscali.cz a servery Penize.cz a Dokina.cz. Hodlá spolupracovat i s dalšími servery a společnostmi, například s Libimseti.cz, československou filmovou databází a také Googlem. Novou mediální skupinu dnes účastníkům konference o internetovém marketingu v Praze představil většinový majitel Dignity Jan Václav Čep.

Jména investorů, za jejichž pomoci nová skupina tři servery koupila, dnes Čep neprozradil s tím, že je ještě brzy je sdělit. Jedná se však vesměs o subjekty stojící dosud mimo internetovou scénu. Tajemstvím zůstává i kupní cena jednotlivých portálů.

Projekt nehodlá zůstat u tří serverů a podle Čepa se další akvizice uskuteční ještě letos. Chystá se i spolupráce s vyhledavačem Google. „Jde o hlubší zapojení Googlu z hlediska jejich produktové báze do našich serverů. Určitě budeme hodně spolupracovat v oblasti využití aplikací, které Google má, například mapy,“ podotkl Čep.

Dignity má s novými portály velké plány. V krátkodobém horizontu chce zvýšit jejich návštěvnost o třetinu a ve srovnání s minulým rokem dosáhnout až desetinásobku příjmů. Portál Tiscali.cz v květnu podle měření NetMonitor navštívilo měsíčně 600 tisíc lidí, oborově zaměřený server Penize.cz pak necelých 80 tisíc lidí. Pro srovnání nejvyhledávanější český web seznam.cz navštíví měsíčně přes 4,5 milionu lidí.

Vydáno pod