Češi budou moci v Tescu nakupovat z pohodlí domova

Londýn – Už i Češi si budou moci vychutnávat nákupy v Tescu z domova. Spuštění této služby totiž slíbil Česku její budoucí ředitel Philip Clarke, který se má funkce ředitele ujmout příští rok v březnu, kdy funkci opustí současný ředitel Terry Leahy. Právě tehdy chce firma spustit nákupy přes internet v Polsku. Poté se rozšíří do Prahy a do Šanghaje. Clarke dodal, že jeho přáním je rozšířit internetový obchod po celém světě.

Mluvčí společnosti Tesco Stores ČR Eva Karasová dnes potvrdila, že chce firma internetový obchod spustit příští rok, kdy jej bude testovat ve vybrané lokalitě. Základ nabídky budou podle Karasové tvořit čerstvé, mrazené a trvanlivé potraviny a drogistické zboží.

Mluvčí společnosti Tesco Stores ČR Eva Karasová

„Chceme zákazníkům nabídnout co nejvíce možností, jak nakupovat. Budou si moci podle potřeby vybrat, zda potřebují na velký nákup do hypermarketu, jen pro pár drobností do malého expresu anebo si nakoupit přes internet. Předpokládáme, že o službu bude značný zájem.“

Zboží každodenní spotřeby zatím Češi na internetu nepořídí. České řetězce totiž takové internetové obchody neprovozují. Na internetu prodávají zboží například sítě prodejen, které se specializují na elektroniku či sportovní potřeby. Obliba internetového nakupování v posledních letech v Česku rychle roste. Celkem by Češi loni podle dřívějších odhadů mohli utratit v internetových obchodech rekordních 26 až 27 miliard korun.

Lidé na internetu pořizují především domácí spotřebiče, elektroniku a oblečení. Hlavním důvodem využití internetových obchodů je nejen obvykle nižší cena zboží, ale také pohodlí a úspora času.

Britská maloobchodní společnost Tesco má v celém světě přes 470 tisíc zaměstnanců. Z toho polovinu zaměstnává v Británii. Řetězec působí na 14 trzích, včetně České republiky a Slovenska, kde provozuje 4 811 obchodů. Řetězec Tesco je třetí největší maloobchodní firmou na světě.

V České republice bylo Tesco v loňském roce třetím největším maloobchodním prodejcem. Společnost Tesco Stores ČR vstoupila na tuzemský trh v roce 1996. Nyní v ČR provozuje 68 hypermarketů, 41 supermarketů, 25 prodejen Tesco Expres, šest obchodních domů a 18 čerpacích stanic.

Vydáno pod