Září bude teplé, naruší ho jen přeháňky

Praha - Září bude teplotně nadprůměrné s polojasnou oblohou. Teploty by se měly následující měsíc pohybovat většinou nad 20 stupňů Celsia. Do letního počasí budou v první dekádě zasahovat přeháňky a oblačná obloha. Koncem září už se začnou tvořit podzimní ranní mlhy.

Začátkem měsíce bude ještě přetrvávat letní počasí. Mělo by být slunečno s teplotami až k 28 stupňům. V druhé polovině tohoto týdne už se však zatáhne. Kromě dešťových přeháněk se mohou podle meteorologů ojediněle vyskytnout i bouřky, teploty by se měly pohybovat mezi šestnácti a dvaceti stupni. Kolem desátého září už se má ale opět vyjasňovat.

Chladné večery a ranní mlhy

Druhá dekáda by měla přinést polojasné počasí s nejvyššími denními teplotami mezi 18 až 24 stupni. Ráno však může být jen kolem sedmi stupňů. Místy se mohou objevit přeháňky.

Polojasná obloha by měla podle měsíčního výhledu vydržet až do konce září. Závěr měsíce přinese přes den teploty mezi 17-23 stupni, v noci však jen dvanáct až šest. Babí léto se neobejde bez ranních mlh a občasných přeháněk.

Vydáno pod