Soud zastavil stíhání rodičů dvou chlapců, kteří se před dvěma lety utopili v jezeře Lhota

Mělnický soud zastavil trestní stíhání rodičů dvou chlapců, kteří v srpnu 2018 utonuli v jezeře Lhota u Prahy. Rodiče u jezera s chlapci byli. Státní zástupkyně požadovala podmíněný trest na spodní hranici, obhájce navrhoval zproštění obžaloby. Rozsudek soud v Mělníku vynesl bez přítomnosti rodičů.

Podle soudu je pro rodiče největším trestem právě úmrtí dvou chlapců. Shodli se na tom i státní zástupkyně a obhájce. Žalobkyně se zatím nevyjádřila k tomu, zda se odvolá.

Chlapci se na přírodním koupališti utopili předloni 2. srpna. Ve vodě je našli potápěči asi po dvou hodinách od nahlášení, že zmizeli. Případ vyvolal velkou pozornost, protože podle některých médií personál areálu otálel s pomocí rodičům, kteří děti hledali, matkám dětí prý nikdo nevěnoval pozornost. Ředitel areálu Robert Nedvěd to tehdy odmítl.

Dlouho se nevědělo, zda jsou chlapci ve vodě, či na břehu

Po chlapcích pátrali potápěči i psovodi, nebylo totiž jasné, zda jsou děti stále ve vodě, nebo na břehu. Podle prvotních informací se pohřešovaly dvě dívky, policie však později uvedla, že matky nahlásily, že pohřešují dva sedmileté chlapce. S pátráním pomáhal také vrtulník s termovizí.

Ředitel areálu tehdy uvedl, že matky dětí personálu neukázaly, kde byly děti naposledy a že mohly být ve vodě. Hledání dětí proto zpočátku probíhalo jenom na břehu, což zřejmě pátrání zkomplikovalo.