Policisté zasahovali v ČEZ, podle mluvčího firmy se jí vyšetřování přímo netýká

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v úterý několik hodin zasahovali v centrále energetické firmy ČEZ. Informaci serveru iDNES.cz potvrdil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle něj se ale vyšetřování související s prohlídkou netýká přímo ČEZ. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej ČTK sdělil pouze, že policisté provádějí úkony trestního řízení.

„Náš útvar dnešního dne (v úterý - pozn. red.) provádí úkony trestního řízení. Více informací v tuto chvíli poskytovat nebudeme,“ oznámil dopoledne Ibehej. „Probíhá prohlídka kanceláří. Podle informací, které máme, se šetření netýká přímo ČEZ. Poskytujeme plnou součinnost,“ řekl mluvčí ČEZ Kříž.

Podle iDNES.cz se zásah týkal prověřování daňové trestné činnosti a korupce. Detektivové prohledali jednu z kanceláří a prováděli i domovní prohlídky, píše server.

ČEZ je největší česká energetická firma a jejím majoritním akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 procent akcií společnosti. Čistý zisk skupiny ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku klesl meziročně zhruba o sedm miliard na 6,7 miliardy korun. Tržby činily 156 miliard korun, což je přibližně stejně jako za stejné období loni.