Na letošní volby se sázelo nejvíc v dějinách Česka, říká profesionální sázkař Sirový

7 minut
Michal Sirový hovořil o sázkách na prezidentské volby
Zdroj: ČT24

Podle profesionálního sázkaře Michala Sirového byly letošní prezidentské volby ze sázkařského pohledu unikátní, což se projevilo v rekordním objemu vsazených peněz. Sirový je přesvědčen, že na to měla vliv také výzva neúspěšného kandidáta Andreje Babiše (ANO), aby lidé vsadili na jeho vítězství. Konečná částka výrazně překonala předchozí volby v roce 2018.

Zatímco před pěti lety Češi vsadili okolo 285 milionů korun, letos padlo na sázky více než půl miliardy. „Obecně se dá říct, že čím čerstvější jsou volby, tím větší vklady na ně jsou. Na sněmovní volby byly vklady větší než v roce 2018. Ale letošní prezidentské volby byly unikátní, jsou to volby, na které se nejvíc sázelo vůbec v dějinách České republiky,“ říká Sirový.

Jedním z důvodů, proč volby sázkaře letos tak přitahovaly, byla personalizace s jasnými vyprofilovanými kandidáty. „Dá se k tomu přičíst i vliv v předvolební kampani, která asi nenechala moc lidí klidnými,“ myslí si Sirový.

Babišova pobídka

Oba kandidáti měli ve druhém kole výrazně odlišné finální kurzy. U Petra Pavla se cifra stlačila až k velmi nízké hodnotě 1,06 s minimálním potenciálním ziskem, zatímco u Babiše kurz vyletěl k číslu 12. „Tam byla šance, že sázkaři získají dvanáctkrát víc, než byl jejich vklad,“ tvrdí Sirový.

Právě na vysoký kurz lákal Babiš na Twitteru voliče, aby si na něj vsadili tisíc korun a následně ho volili, aby tak vyhráli dvanáct tisíc. Vzhledem k jeho porážce v prezidentské volbě ale takové sázky propadly.

„Nepochybně se příjem sázek po tom příspěvku Andreje Babiše zvětšil. Asi se nedá říct, že kvůli tomu tweetu si na něj vsadili lidé v součtu za dvě stě milionů korun, ale nepochybně to byly přinejmenším jednotky milionů korun, které by na něj jinak nebyly vsazeny. Takže dopad tam evidentně nějaký byl,“ tvrdí Sirový.

Neúspěšní sázkaři po volbách spílají Babišovi, že přišli o úspory nebo o odložené peníze k jiným účelům a profesionální sázkař Sirový se jim nediví. „Ta výzva mi přišla hrozná,“ nezastírá.

K omluvě už Babiše vyzval vicepremiér a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Naopak podle místopředsedy ANO Karla Havlíčka nebyla Babišova výzva na Twitteru neetická a měla by se brát s rezervou.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Zdravotní klauni přinášejí vánoční radost dětem v nemocnicích

Ne všechny děti mohou strávit vánoční svátky doma – některé musí zůstat na nemocničním lůžku. Zpříjemnit jim pobyt v nemocnici a vykouzlit úsměv na tváři se v rolích sester a doktorů snaží zdravotní klauni. Malé pacienty navštěvují celoročně, o Vánocích jsou jejich klauniády obzvlášť důležité.
před 1 hhodinou

O tradiční rybí polévku byl na Staroměstském náměstí velký zájem

Tradiční rozlévání štědrodenní rybí polévky podle receptu s koňakem a karamelem na Staroměstském náměstí v Praze opět provázel velký zájem. Dlouhá fronta se začala tvořit už půl hodiny před začátkem vydávání, kterého se s pomocníky ujal pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Rozlévání vánoční rybí polévky se v metropoli uskuteční i na Kampě u Karlova mostu nebo na náměstí Republiky.
před 2 hhodinami

Policie obvinila tři lidi kvůli drogové činnosti, dle médií i Vémolu

Policie obvinila tři lidi ze zvlášť závažné organizované drogové trestné činnosti v mezinárodním rozsahu. V úterý o tom informovala mluvčí Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová. Podle médií je mezi nimi i MMA zápasník Karel „Karlos“ Vémola. Obviněným hrozí deset až osmnáct let vězení. Zda budou kriminalisté pro obviněné navrhovat vazbu, upřesní podle Šmoldasové později.
před 6 hhodinami

Trojice bratrů spojila síly, obec na Zlínsku se tak dočká opraveného betlému

Vánoční svátky v Nedašově na Zlínsku budou po letech zase kompletní – tedy včetně bezmála devadesát let starého mechanického betléma. Mohutný model devět měsíců opravovali tři bratři – Jakub, Karel a Tomáš Suří a tchán jednoho z nich. Betlém rozložili v garáži, historické součástky postupně nahrazovali novými. Do radosti pro druhé investovali desítky tisíc korun. Nyní na úplný závěr prošlo dílo závěrečným testem. Opravený betlém má pro Nedašov mimořádný význam. I podle statistiků je tu víra pořád silně zakořeněná. Při posledním sčítání se k církvi přihlásilo 855 z 1315 obyvatel vesnice. První veřejné předvedení betlému bude v kostele na Štědrý den během sváteční půlnoční mše.
před 6 hhodinami

Zájem o revizi letadel v tuzemsku roste, aerolinky přicházejí z celého světa

Zájem o revizi letadel v tuzemsku roste. V hangárech na pražské Ruzyni servisuje své stroje víc než desítka aerolinek z celého světa. Během dekády se jejich počet zdvojnásobil. I proto tam hledají nové zaměstnance. Lidí ve specializovaných profesích je ale málo.
před 7 hhodinami

Hosté Fokusu Václava Moravce diskutovali o roli médií veřejné služby

Prosincový díl pořadu Fokus Václava Moravce zkoumal roli veřejnoprávních médií u nás, jejich svobodu a svobodné bádání. Debatovali noví poslanci Katerina Demetrashvili (Piráti) a Matěj Gregor (Motoristé), filosof a sociolog Václav Bělohradský, profesor evropského práva na University of Copenhagen Jan Komárek, slovenská novinářka Zuzana Kovačič Hanzelová a někdejší generální ředitel ČT a bývalý vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Ivo Mathé.
před 16 hhodinami

Filmové písničky postupně lidoví, pohádky by se bez hudby neobešly

Česká televize na Štědrý den představí novou pohádku Záhada strašidelného zámku – v hlavních rolích s Oskarem Hesem a Sofií Annou Švehlíkovou. Hudbu k pohádce Ivo Macharáčka, bez níž by se přirozeně neobešla, složil Jan P. Muchow. Mnoho filmových písní z pohádek přitom časem zlidovělo a staly se přirozenou součástí repertoáru jejich interpretů. Mezi nimi třeba Kdepak ty ptáčku hnízdo máš z klasiky Tři oříšky pro Popelku nebo Miluju a maluju z Šíleně smutné princezny.
před 18 hhodinami

Poplatky za nepojištěná vozidla vzrostou. I za ta, s nimiž se nejezdí

Od nového roku zdraží poplatky za nepojištěná vozidla až o třicet procent. Pojistku v Česku stále nemá přes sto tisíc vozů. Největší podíl jich je v Ústeckém, Karlovarském a Libereckém kraji. Povinné ručení musí mít všechna vozidla v registru. A to i v případě, že se s nimi nejezdí, a stojí třeba na zahradě. Ve chvíli, kdy je vozidlo nepojízdné, musí ho provozovatel nechat administrativně vyřadit z provozu. Pokud tak neučiní, hrozí mu pokuta. Kromě ní navíc musí za každý den bez pojištění zaplatit příspěvek České kanceláři pojistitelů. Právě z nich pak organizace hradí škody způsobené nepojištěnými vozidly. Náklady na opravy se každým rokem zvyšují. I proto bude od ledna poplatek do fondu vyšší.
před 18 hhodinami
Načítání...