Lyžařské školy zdražují. Cena jedné soukromé lekce s instruktorem stoupne až o 70 korun

Zájemci o lyžování s instruktorem si v následující sezoně připlatí. Lyžařské školy oproti loňskému roku zdražují své služby. Cena za soukromou lekci se zvýší v průměru o padesát korun. Výrazně stoupne cena individuální výuky na Ještědu, ale například Klínovec ponechá ceny na loňské úrovni. Rozdíl je také mezi službou objednanou předem přes internet a poptanou až v resortu.

Největší změnu připravil resort Ještěd, individuální výuku v hlavní sezoně zdražil o sedmdesát korun. Cena se na Ještědu dostala na 760 korun za lekci. V areálu Kouty nad Desnou v Jeseníkách si zájemci oproti loňskému roku připlatí za soukromého instruktora šedesát korun, částka za výuku tak tedy činí 660 korun.

Beskydský areál Bílá zdraží o padesát korun, zákazník tak zaplatí za padesátiminutovou lekci 740 korun. Jako hlavní důvod zdražení uvádí areály především zkvalitnění výuky a s tím související lepší ohodnocení pro školené instruktory.

Právě o soukromé hodiny mají lyžaři největší zájem. „Stále větší zájem mají zákazníci o privátní výuku, při které se instruktor věnuje výhradně jim. Tato služba je sice o něco dražší, ale zákazníci jsou čím dál více ochotni si za tento individuální přístup připlatit,“ uvedl manažer lyžařské školy ve Špindlerově Mlýně Martin Knot.

Největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn mění ceny u skupinové lekce. Cena pro prvního lyžaře bude dál 1090 korun, druhá osoba ve skupince ale zaplatí 900 korun, což je o 400 korun víc než loni. Návštěvníci resortu Klínovec v Krušných horách mohou počítat naopak se stejnými cenami jako minulý rok.

Pec pod Sněžkou uvádí ceny různé. „Privátní lekci Malý lyžař ve SkiResort Live je možné pořídit od 540 korun, a to pro držitele registrované SkiResort Card, která slouží jako online skipas. Cena privátní lekce pro všechny ostatní věkové kategorie se pohybuje od 600 do 710 v závislosti na areálu,“ uvedla mluvčí resortu Zina Plchová.

Některé areály mají v ceně výuky také skipas. Například šumavský areál Železná Ruda, který letos cenu navýšil na 950 korun, tuto službu nabízí především začátečníkům. Ski resort Lipno pak má v ceně skipasy pro všechny zákazníky privátní výuky. Zejména pro dětské lyžaře bývá ve většině resortů v ceně zahrnutý vstup a využití areálu lyžařské školky. Jiné školy nabízejí slevu na vybavení nebo je poskytují v rámci výuky bezplatně.

Kromě individuálních lekcí je v posledních letech hlavně u lyžařů ze zahraničí oblíbená rodinná výuka. „Probíhá v uzavřené skupince rodičů s dětmi s privátním instruktorem,“ dodala Plchová.

Cena lekce se může lišit i podle způsobu objednání. Například v areálu Lipno stojí dvě hodiny s instruktorem objednané přes internet 1360 korun, na přepážce pak zaplatí zákazník 1600 korun.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Pavel dorazí na jednání vlády, ta rozhodnutí o delegaci na summit NATO odložila

Za účasti prezidenta Petra Pavla bude jednat vláda Andreje Babiše (ANO). Pavel se chce zúčastnit avizovaného projednávání koordinace účasti ústavních činitelů na vrcholných setkáních mezinárodních organizací. Babiš nicméně v pátek uvedl, že rozhodnutí o složení delegace na červencový summit NATO se z původně plánovaného 8. června posouvá o dva týdny. Kabinet se bude zabývat mimo jiné zvýšením plateb za státní pojištěnce.
před 53 mminutami

VideoBarták a Kovářová debatovali o ochromené sněmovně i rozpočtu na příští rok

Místopředseda sněmovny Jiří Barták (Motoristé) míní, že zvolení nominantky opozičního hnutí STAN Barbory Urbanové na místopředsedkyni dolní komory může pomoci celkové atmosféře a k uklidnění situace. S tím souhlasí i poslankyně Starostů Věra Kovářová. „Vnímám politiku jako soupeření, nikoliv jako nenávist. A ta nenávistná válka, která se vedla, skutečně nikomu nepomáhá,“ řekla v Duelu ČT24. Barták vyloučil, že by nezvolení šéfa Starostů Víta Rakušana na post místopředsedy sněmovny byla pomsta. „My jsme noví, rozhodujeme se, jak to vypadá teď, dodal. Podle Kovářové by skutečně poslanci měli přestat „fňukat“, kdo si kdy co udělal, a měli by začít pracovat. Změna jednacího řádu je podle obou potřebná. Barták a Kovářová se věnovali také rozpočtu na příští rok. Diskusí provázela Tereza Kručinská.
před 7 hhodinami

Valorizace dle vlády zabrání kolapsu zdravotnictví. Problémy nevyřeší, zní z opozice

Celkem o 24 miliard korun více zaplatí v příštím roce stát za své pojištěnce, tedy děti nebo důchodce. O mimořádné valorizaci by v pondělí měla rozhodnout vláda. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bez těchto peněz hrozil zdravotnictví kolaps. Opozice ale návrh kritizuje. Argumentuje tím, že navyšování plateb samo o sobě finanční problémy pojišťoven nevyřeší. A doporučuje zaměřit se na to, jak s penězi na péči nakládají.
před 7 hhodinami

Cena jednorázových rukavic roste. Dodavatelé zavádějí limity

Konflikt na Blízkém východě a krize v Hormuzském průlivu zdražují produkty vyráběné z ropy. Růst cen se dotkl i zdravotnického materiálu, zejména jednorázových rukavic. Některé typy podražily až o sto procent, nemocnice proto navyšují zásoby a dodavatelé zavádějí odběrové limity.
před 7 hhodinami

Školy podaly žalobu kvůli ukončení kombinované výuky

Soukromá Expediční základní ScioŠkola a síť škol Erazim podaly správní žalobu kvůli nedávnému rozhodnutí ministerstva školství o ukončení pokusného ověřování takzvané kombinované výuky na základních školách. Tento model kombinuje prezenční a distanční výuku. Pro školu, která střídá on-line výuku s expedicemi, to znamená ukončení provozu ke konci června, sdělil mluvčí ScioŠkol Tomáš Matoušek.
včeraAktualizovánopřed 11 hhodinami

STAN podpoří změnu jednacího řádu, řekla Urbanová. Dle Vesecké zefektivní práci

Opoziční hnutí STAN podpoří novelizaci sněmovního jednacího řádu, pokud nedozná větších změn, řekla místopředsedkyně sněmovny Barbora Urbanová (STAN). Podle předsedkyně sněmovního ústavně-právního výboru Renaty Vesecké (Motoristé) má jednací řád zrychlit a zefektivnit práci poslanců. Hosty Nedělní debaty byli také předseda sněmovny Tomio Okamura (SPD) a bývalá ministryně spravedlnosti Eva Decroix (ODS). Diskusi moderoval Lukáš Dolanský.
před 13 hhodinami

Česko dle ministerstva vyhrálo stamilionovou arbitráž s JCDecaux

Česko podle ministerstva financí vyhrálo arbitráž s francouzskou společností JCDecaux a nemusí tak platit údajnou škodu zhruba 550 milionů korun. Firma žalovala stát kvůli ukončení smlouvy o pronájmu reklamních ploch mezi pražským dopravním podnikem (DPP) a svou dceřinou firmou Rencar.
včeraAktualizovánopřed 13 hhodinami

Od července musí majitelé evidovat psy, jinak hrozí vysoká pokuta

Majitelé a chovatelé budou muset každého svého psa od 1. července povinně zapsat do nové Centrální evidence psů. Údaje budou do evidence zadávat veterinární lékaři, chovatelé musí psy zaregistrovat nejpozději při nejbližší vakcinaci proti vzteklině. Za neregistrování hrozí pokuta až 300 tisíc korun. Za registraci se bude platit poplatek, jehož výši si určí každé veterinární pracoviště, vyplývá z vyjádření Komory veterinárních lékařů a údajů ministerstva zemědělství.
před 14 hhodinami
Načítání...