Koliandr mi nabídl úplatek, tvrdí odstupující šéf rozhlasu Duhan

Nahrávám video

Bývalý náměstek Českého rozhlasu Michal Koliandr se údajně pokusil uplatit generálního ředitele rozhlasu Petera Duhana. V rozhovoru pro Českou televizi to uvedl sám odstupující ředitel ČRo Duhan. Zároveň to označil jako důvod, proč na jaře podal na Koliandra trestní oznámení. Koliandr nařčení označil za nesmysl.

Úplatek měl souviset s prodejem zámečku v Přerově nad Labem, který rozhlasoví radní nakonec neschválili. V kauze jsou podle médií kromě Koliandra obvinění také podnikatel Jan Hnilica, který nabídl rozhlasu nejvyšší cenu (33 milionů), a bývalý ministr kultury Jiří Balvín.

Duhan podal trestní oznámení v březnu, ale Koliandra odvolal až v květnu – tehdy to zdůvodňoval „absolutní ztrátou důvěry“ a selháním kontrolních mechanismů v oblasti veřejných zakázek.

Bývalý náměstek rozhlasu Michal Koliandr označil Duhanovo tvrzení za nesmysl a nechtěl celou věc nadále komentovat s tím, že případ vyšetřuje policie. Dále odkázal na svého právního zástupce.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Dohodli jsme navýšení peněz pro kyberbezpečnost, řekl Metnar po jednání o rozpočtu

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) ve čtvrtek třetím dnem jedná se členy vlády o návrhu státního rozpočtu na rok 2027. Setkala se s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO), který hovořil o zvyšování platů učitelů, či ministrem práce a sociálních věcí Alešem Juchelkou (ANO). Celkovou podobu rozpočtu ani předpokládanou výši schodku vláda dosud nezveřejnila.
05:02Aktualizovánopřed 7 mminutami

Sklizeň bude letos nejhorší za patnáct let, řekl šéf Agrární komory

České zemědělství letos přijde na tržbách zhruba o 20 miliard korun, řekl na zahájení agrosalonu Země živitelka prezident Agrární komory ČR Jan Doležal. V rostlinné výrobě způsobí pokles zejména nižší letošní sklizeň, kterou Doležal označil za nejhorší za posledních patnáct let. Například produkce zeleniny letos kvůli suchu klesne asi o 30 procent. Nepříznivá je i situace v živočišné výrobě, kde jen v sektoru mléka dosahují ztráty na tržbách kvůli nízké ceně mléka zhruba 20 milionů každý den.
11:03Aktualizovánopřed 12 mminutami

Po bouřkách přijde slunečný víkend

Před víkendem v Česku zaprší, místy se hlavně v pátek objeví i silné bouřky s nárazy větru. Sobota a neděle budou ale slunečné. Nejvyšší víkendové teploty budou kolem 25 stupňů Celsia, na jihovýchodě i více. Vyplývá to z předpovědi a informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
08:22Aktualizovánopřed 49 mminutami

Noční bouřky lámaly stromy, tisíce lidí připravily o elektřinu

Částí Čech se v noci prohnaly silné bouřky. V Královéhradeckém kraji lámaly stromy a způsobily výpadky elektřiny. Skoro tisíc lidí se ocitlo bez elektřiny i v Pardubickém kraji, další tisíce pak v Libereckém kraji, kde navíc měli hasiči desítky výjezdů k popadaným stromům. Bouřky se obešly bez zranění.
11:06Aktualizovánopřed 1 hhodinou

ŽivěMrázová v Senátu hájila stavební novelu. Paskvil, zní z opozice

Senátoři se zabývají novelou stavebního zákona. Česko nepotřebuje další debaty o pomalém povolování staveb, hájila vládní předlohu ministryně pro místní rozvoj Zuzana Mrázová (ANO). Podle kritiků je norma nepřehledná, nesrozumitelná a s nepředvídatelnými dopady. Očekává se, že horní komora, v níž má většinu opozice, novelu zamítne. Koalice však může ve sněmovně veto přehlasovat.
09:01Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Vyšší efektivita zdravotnictví dle Vojtěcha přinese úspory. Slovák prosazuje větší spoluúčast

Ministerstvo zdravotnictví by mělo v příštím roce získat proti původnímu návrhu rozpočtu jednotky miliard korun navíc, řekl v Událostech, komentářích šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO). Peníze mají směřovat především do nemocnic, elektronizace a vzdělávání lékařů. Vojtěch chce úspor dosáhnout zejména efektivnějším fungováním systému, zatímco poslanec Štěpán Slovák (ODS) v debatě moderované Terezou Řezníčkovou prosazoval vyšší spoluúčast pacientů a hlubší změny ve zdravotnictví.
před 3 hhodinami

VideoV Českém Krumlově dokončili tubus pro vodáky

Plavba Českým Krumlovem bude pro vodáky od čtvrtka bezpečnější. Omezovalo ji bourání a přípravy stavby nového mostu přes Vltavu. Nově lodě problematickým místem proplují speciálním tubusem. S jeho zprovozněním se přitom počítalo už na začátku prázdnin. Stavba celou rekonstrukci prodraží o více než čtyři miliony korun.
před 5 hhodinami

Úzkosti dětí i rozpady rodin. Dotazů na speciální lince přibylo o čtvrtinu

Úzkosti, rozpad rodiny, výchova, šikana nebo také nový školní rok mohou rodiče zasáhnout a neví si s tím rady. Rodičovská linka za 25 let odbavila tisíce telefonátů, během kterých dospělí potřebovali pomoc se svými dětmi. V posledních letech jsou ale konzultace stále náročnější. A počet rodičů, kteří chtějí řešit problémy svých dětí, stoupá. Na Rodičovskou linku se loni obrátilo 3826 lidí, což je oproti roku 2024 nárůst zhruba o čtvrtinu.
před 5 hhodinami

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.