Zájem o plavání ve Frýdku-Místku roste

Frýdek-Místek - Mezi dětmi ve Frýdku-Místku roste zájem o sportovní plavání. Svědčí o tom i účast na pátém ročníku plaveckých závodů žactva. Oproti loňskému roku museli organizátoři připravit dvojnásobný počet rozplaveb a to pětašedesát.

V netypicky dlouhém sedmnácti a půl metrovém bazénu se představily nejen děti z Frýdku-Místku, ale také z blízkého okolí. Nejvíce úspěchů však posbírali plavci pořádajícího oddílu, který působí při 11. základní škole. Klub v posledních letech sbírá úspěchy i v celorepublikovém měřítku. „Začali jsme na okresní úrovni, postoupili jsme na kraj a máme to štěstí, že se nám povedlo i první místo v republice před třemi lety,“ prozradila Martina Polachová.

Ve Frýdku-Místku vyrůstají i mladé akvabely. Starší dívky se závodů neúčastní, předvádějí pouze exhibiční vystoupení, ne jinak tomu bylo i při plaveckých závodech. Zkušenější děvčata se však snaží pomoci při tréninku akvabel ve věku od pěti do šesti let, které by se v budoucnu závodů měly účastnit.

Frýdecko-Místecký plavecký klub se krom akvabel věnuje také rychlostnímu a dálkovému plavání. Členy klubu jsou rovněž tělesně postižení sportovci.

Reportáž Lukáše Hudečka (zdroj: ČT24)