Nečas je proti rušení sdružení ODS, ve kterém je Topolánek

Praha - Premiér a předseda ODS Petr Nečas je proti zrušení stranického místního sdružení Ostrava-Centrum, jehož členem je i bývalý premiér a předseda občanských demokratů Mirek Topolánek. Řekl to v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Podle Nečase je nepřijatelné, aby bylo rušeno místní sdružení, jehož členem je bývalý předseda ODS, protože to může vyvolávat různé spekulace. „Pokud tento návrh doputuje na výkonnou radu, budu rozhodně proti a věřím, že výkonná rada to neschválí,“ řekl Nečas.

Zrušení sdružení Ostrava-Centrum požaduje oblastní rada ostravské ODS. Předseda oblastního sdružení ODS Martin Štěpánek to odůvodnil tím, že na centrální městský obvod připadají dvě místní sdružení, což neodpovídá praxi v ODS mít jedno místní sdružení na jeden městský obvod. Dvě buňky ODS z centra Ostravy spolu navíc nekomunikují. Nečas uvedl, že se nedokážou dohodnout ani na sestavení kandidátky.

Mirek Topolánek
Zdroj: Tomáš Hájek/isifa/LN

Pokud by výkonná rada ODS návrhu vyhověla, museli by se členové zrušeného sdružení registrovat v jiné místní organizaci, jinak by jim zaniklo členství ve straně. „Nejsou-li schopni někoho vyloučit, tak mu aspoň zruší místní sdružení. Vypovídá to o stavu a vnitřních mechanismech současné ODS,“ komentoval už dříve krok oblastní rady ostravské ODS Topolánek.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...