Lidé bez domova získají v Brně nové centrum

Brno - Nové středisko pomoci pro osoby v extrémní sociální tísni vznikne na Masné ulici v Brně. Po rekonstrukci téměř 100 let starého čtyřpodlažního bytového domu vznikne azylové centrum pro přibližně 70 klientů. Lidí bez domova přitom stále přibývá. Zatímco míst je ve čtyřech brněnských nočních krizových centrech 140, „bezdomovců“ je minimálně desetkrát více.

Nové centrum má sloužit nejen jako noclehárna pro lidi bez domova. Lidé v nouzi tam získají také přístup k lékařské péči. Navíc narozdíl od podobných zařízení budou moci „bezdomovci“ využít tento objekt nejen v noci, ale i během dne. Kromě přespání centrum nabídne i zajištění osobní hygieny a čistého oblečení. 

Největší obavy mají organizace pečující o lidi bez domova právě ze zimního období. „Předpokládám, že i letos budou teploty hluboce pod nulou a pak se nepochybně stane, že naše krizové centrum bude plné a že se budeme ohlížet, kam klienta odeslat,“ bojí se ředitel Armády spásy Pavel Kosorin. 

Během letošní zimy ale lidé bez domova tento objekt ještě nevyužijí. Přestavba domu na azylové centrum vyjde na 7 milionů korun a hotová bude až v červnu příštího roku.

Nové krizové centrum (zdroj: ČT24)
Vydáno pod