Kvitová zahájila v Katovicích vítězně, Plíšková je ve čtvrtfinále

Katovice - Petra Kvitová zvládla vstup do turnaje v polských Katovicích. Nejvýše nasazená hráčka na antuce porazila v prvním kole Japonku Misaki Doiovou dvakrát 6:4 a ve čtvrtek bude hrát o postup do čtvrtfinále s Mandy Minellaovou z Lucemburska. Mezi nejlepší osmičkou už je Karolína Plíšková, která zdolala Estonku Kaiu Kanepiovou 7:5, 6:3. Se soutěží se naopak rozloučily Andrea Hlaváčková v prvním kole a ve druhém vypadla turnajová trojka Klára Zakopalová.

Osmá tenistka světa Kvitová nepředvedla zářivý výkon, ale s Doiovou, která je na žebříčku o 80 míst níže, neměla vážné problémy. Třikrát vyhrála podání japonské tenistky, sama přišla o servis jednou. Ve druhém setu sice přišla o vedení 3:1 a prohrávala 3:4, ale nakonec postoupila za hodinu a čtvrt.

„První zápas není nikdy snadný, vždy potřebuji nějaký duel na rozehrání. Minulý týden jsem byla nemocná a pořád se necítím úplně ideálně, ale to bude dobré,“ řekla Kvitová, která je o 33 centimetrů vyšší než drobná Doiová.

Plíšková se probojovala na okruhu WTA do čtvrtfinále potřetí. Jednadvacetiletá vítězka únorového turnaje v Kuala Lumpuru si poradila s bývalou patnáctou hráčkou světa Kanepiovou, která se v Polsku vrátila po půlroční pauze zaviněné zraněním paty. O šest let starší Estonku porazila i ve druhém vzájemném duelu v kariéře, poprvé se to momentálně 81. hráčce světa povedlo v roce 2008 v Praze na Štvanici. Plíškovou čeká v dalším utkání buď druhá nasazená Italka Roberta Vinciová, nebo Nizozemka Kiki Bertensová.

O čtvrtfinále bojovala také Zakopalová, která prohrála s italskou kvalifikantkou Marií Camerinovou 5:7, 6:3, 3:6. Jednadvacátá hráčka světa, která je v nominaci na semifinále Fed Cupu v Itálii, podlehla o 153 míst hůře postavené soupeřce za dvě hodiny a deset minut. S Camerinovou, která v italském výběru chybí, prohrála v pátém vzájemném duelu potřetí.

Hlaváčková přiletěla do Polska z amerického Charlestonu, kde hrála v neděli finále čtyřhry, a v prvním kole vzdala druhé nasazené Robertě Vinciové z Itálie za stavu 2:6 a 0:2.

Ve druhém kole se večer představí Karolína Plíšková v duelu s Estonkou Kaiou Kanepiovou.