TÉMA

Katerina Demetrashvili

Hosté Událostí, komentářů diskutovali o vznikající vládě i rozpočtu

Poslanecká sněmovna na mimořádné schůzi řešila možný budoucí střet zájmů šéfa hnutí ANO a pravděpodobného příštího premiéra Andreje Babiše. Vznikající vládní koalice ANO, SPD a Motoristů už představila kandidáty na ministry, s jednotlivými adepty do ministerských funkcí se postupně sejde prezident Petr Pavel. O vznikající vládě, kauzách Filipa Turka (za Motoristy), dohadech o sestavování státního rozpočtu či ruské agresi na Ukrajině debatovali hosté Událostí, komentářů. Pozvání přijali členové dolní komory Denis Doksanský (ANO), Tomáš Doležal (SPD), Igor Červený (Motoristé), Petr Sokol (ODS), Michaela Šebelová (STAN) a Katerina Demetrashvili (Piráti). Debatou provázela Tereza Řezníčková.
28. 11. 2025|

Ukrajina se nemůže spoléhat na USA, jen na státy Evropy, říká Demetrashvili

„Já nevím, co si myslí odpůrci podpory Ukrajiny, že se stane, pokud se Ukrajina vzdá. To nebude mír. To bude jen přestávka, než Putin zaútočí znova. To bude jen posunutí fronty,“ říká k jednání o Ukrajině nově zvolená poslankyně Katerina Demetrashvili (Piráti). „Samozřejmě si cením Trumpovy iniciativy a kohokoliv, kdo se snaží dojednat mír, ale je faktem, že při takovémto způsobu vyjednávání, kdy Trump vůbec netlačí na Putina a jen dává ultimáta Zelenskému, tak to nikam nepokročí,“ dodává poslankyně. Blokace nového balíčku sankcí EU proti Rusku Maďarskem je pro ni dostatečným argumentem pro zrušení veta v rámci společné zahraniční a bezpečnostní politiky Unie. I o jejím osobním vztahu k situaci na Ukrajině a v Rusku nebo o povolební politické situaci v rámci domácí politiky hovořila pirátská politička v Interview ČT24.
20. 10. 2025|

Macinka: Filip Turek je ikonickou postavou Motoristů, trváme na něm

Pokud budou Motoristé nominovat své kandidáty do vznikající vlády, budou to zvolení poslanci, řekl v Otázkách Václava Moravce (OVM) předseda strany Petr Macinka s tím, že jinak v kabinetu Andreje Babiše (ANO) nebudou. Kandidát na ministra zahraničí Filip Turek (za Motoristy) je podle něj ikonickou postavou strany. Motoristé v pondělí podají podle Macinky trestní oznámení na Deník N kvůli článku, podle kterého Turek zveřejňoval na sociálních sítích rasistické výroky. Deník N si za článkem pevně stojí.
12. 10. 2025Aktualizováno12. 10. 2025|
Načítání...