Hodonínská zoo se více než měsíc po tornádu znovu otevřela návštěvníkům

Zoo Hodonín, poničená tornádem, se v sobotu znovu otevřela návštěvníkům. Hlavním lákadlem jsou smetanově zbarvení lvi a jejich lvíčata.

Video Události
video

Události: Hodonínská zoo opět otevřena

Návštěvníci se mohou těšit také na řadu mláďat, která se v době uzavření zoo narodila či vylíhla. Mládě má například zebra Chapmanova či opice gibon lar. Letos v zoo navíc poprvé odchovali velkého nelétavého ptáka nandua pampového. Pár hodin před tornádem se vylíhla tři mláďata, přežila dvě z nich.

Tornádo v oblasti u Hodonína 24. června poničilo okolo 1200 domů. Nevyhnulo se ani zoo, poškodilo ohrady, ploty, v zahradě popadaly stromy. Zničený byl psí útulek.

Ředitel zoo Martin Krug v tomto týdnu uvedl, že zoo byla nachystaná už dříve, otevření ale bránil stav příjezdových cest, které byly zaskládané dřevem z poničených lesů. Nebylo tak kudy návštěvníky do zoologické zahrady pouštět. Zahrada patří v Unii českých a slovenských zoo k těm nejmenším.

Z technických důvodů ještě zůstaly uzavřené pavilony ptactva a akvárií, nepřístupné bude také dětské hřiště poblíž hlavního vchodu.

Poničené místo, které sloužilo dětským hrám (snímek je z 13. července)
Zdroj: ČTK
Autor: Igor Zehl