Hasiči objevili v hořící bývalé kotelně v Kroměříži dva mrtvé

Hasiči objevili v noci na neděli v hořícím objektu bývalé kotelny v Kroměříži dva mrtvé lidi, další člověk skončil v nemocnici. Příčinu vzniku požáru společně vyšetřují zástupci policie a hasičů. Při požáru pravděpodobně zemřeli bezdomovci, kteří v objektu pravidelně přebývali. Podle předběžných odhadů způsobil oheň materiální škodu za dvacet tisíc korun. Informace potvrdili krajská policejní mluvčí Lenka Javorková a mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Hasiči likvidují požár kotelny v Kroměříži
Zdroj: HZSČR

„Jeden z mužů byl ročníku narození 1977, totožnost druhého zjišťujeme. Na místo byl povolán psovod se psem vycvičeným k vyhledávání akcelerantů hoření. Příčinu vzniku požáru zjišťuje kompletní kriminalistický výjezd kroměřížské policie ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů,“ řekla Javorková.

Oznámení o požáru ve Francouzské ulici přijali hasiči v noci ze soboty na neděli po třetí hodině ráno. Na místo vyjížděla profesionální a dobrovolná jednotka z Kroměříže. O vzniku požáru informovala hasiče žena, kterou poté převezla sanitka do nemocnice. „Během hašení nalezli v prostoru budovy dvě těla bez známek života,“ uvedl Žemlička.

Jednotky u požáru dvoupodlažní budovy zasahovaly v dýchacích přístrojích. Kromě dvou mrtvých hasiči žádné další lidi v objektu nenašli. „Po uhašení plamenů hasiči provedli kontrolu teploty stavebních konstrukcí. Pro potřeby vyšetřování bylo potřeba řádně odvětrat vnitřní prostory. Z tohoto důvodu musela být odstraněna část prosklení v obvodové stěně. K odvětrání vnitřních prostor hasiči použili přetlakový ventilátor,“ uvedl Žemlička. Při zásahu, díky kterému se podařilo uchránit majetek za zhruba sto tisíc korun, nebyl zraněn žádný z hasičů.