Srážka tramvají na Karlově náměstí komplikovala provoz MHD v centru Prahy

Na Karlově náměstí v centru Prahy se kolem 15:45 srazily tramvaje. Při nehodě utrpěl zranění třicetiletý muž, který byl s pohmožděním hrudníku převezen do nemocnice. Nehoda také výrazně komplikovala dopravu, dopravní podnik musel odklánět celkem osm tramvajových linek. Provoz byl obnoven zhruba po hodině. 

Kolona tramvají na objízdné trase
Zdroj: ČTK Autor: Jan Ptáček

Podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové se na Karlově náměstí střetly kolem 15:42 tramvaje linek 2 a 3. Příčiny nehody vyšetřuje policie. „Zřejmě se jedná o selhání lidského faktoru,“ dodala mluvčí.

Linky číslo 2 a 18 tak jezdily odklonem přes Jiráskovo náměstí, Palackého náměstí a Albertov. Linka číslo 3 úsek objížděla přes Lazarskou, Myslíkovu a Palackého náměstí. Linky číslo 4, 10 a 16 jezdily v trase Karlovo náměstí – Myslíkova – Jiráskovo náměstí a Zborovská a linky číslo 14 a 24 byly odkloněny přes Lazarskou, Národní divadlo, Palackého náměstí a Albertov.

Zastávka Botanická zahrada byla asi hodinu bez tramvajového spojení. Tramvaje navíc na nábřeží stály ve dlouhých kolonách. Nehoda byla odstraněna zhruba v 16:45 a kolony tramvají se začaly rozjíždět.