Neboj, David Stypka bojuje se strachem novou deskou

David Stypka si loňským EP Jericho zajistil pozornost médií, posluchačů i Akademie populární hudby, která jej nominovala na cenu Anděl v kategorii objev roku. Ve svých sedmatřiceti letech se tak rodák z Frýdku-Místku coby čerstvý talent zabydluje na scéně české populární hudby. Se svou kapelou Bandjeez na ni přidal novou desku. Jmenuje se Neboj.

Video Události v kultuře
video

Rozhovor s Davidem Stypkou

„Jeho písničky nejsou prvoplánově rádiové, cesta bude delší, ale o to, myslím si, že bude delší kariéra Davida,“ předpovídá producent a hledač talentů Martin Červinka, který Stypku objevil. Do povědomí se dostal také díky kapele Jelen, která skupinu Bandjeez přibrala na turné. Jelen se účastní i křtu nové desky 8. června v Brně a 18. června v Praze. Na novinku si Stypka přizval řadu hostů, například nazpíval duet s Ewou Farnou, a zařadil na ni i skladby z loňského čtyřpísňového EP Jericho. 

„Většina písniček už byla úplně nebo téměř napsaná, takže zvýšený humbuk, který se vyskytl kolem mě a kapely, až tak do obsahu nezasáhl,“ uvedl Stypka. „Deska vznikala v mém velmi niterném rozpoložení, kdy jsem řešil strach, a tak i vyšla - je celá o strachu. V čem nás brání, o co nás připravuje a jak nad ním můžeme vyzrát.“

Novinku chce představit na podzim i na prvním vlastním turné. „Asi nepojedeme úplně sami, chtěli bychom, stejně jako Jeleni vzali nás, vzít zase někoho, komu koncerty můžou pomoct najít fanoušky a rozkoukat se na větších pódiích,“ plánuje Stypka.