ČSA povede Petr Kudela, do vedení přichází z firmy Travel Service

Novým předsedou představenstva Českých aerolinií (ČSA) se stal Petr Kudela, kterého do funkce zvolili ostatní členové nejužšího vedení společnosti. Vyplývá to ze zápisu představenstva uveřejněném ve sbírce listin. Volbu následně ČTK potvrdil i mluvčí firmy Daniel Šabík.

Petr Kudela ve funkci nahradil Jozefa Sinčáka, jemuž v říjnu skončilo funkční období a valná hromada společnosti mu jej neprodloužila. Sinčák byl v čele ČSA od září 2014.

Kudela přichází do Českých aerolinií ze společnosti Travel Service, která je majoritním vlastníkem dopravce. U Travel Service nadále působí jako finanční ředitel. Místopředsedou představenstva ČSA zůstává Martin Štolba, který ve vedení dopravce zbyl jako jediný z předchozího představenstva.

Třetím členem je Radek Müller, který stejně jako Kudela přišel z Travel Service, kde současně vykonává funkci manažera pro pravidelnou leteckou přepravu dopravce.

Směřování k nové strategii pod koncernovou značkou Smartwings

Podle majitele aerolinek jsou změny součástí kroků vedoucích k naplňování nové strategie v rámci nově vzniklého koncernu Smartwings. Travel Service v této souvislosti mění svůj obchodní název na Smartwings.

České aerolinie patří mezi pět nejstarších aerolinek na světě. Loni přepravily 2,9 milionu cestujících, meziročně o sedm procent více. Společnost Travel Service letos v únoru odkoupila 64 procent akcií ČSA od Korean Air a státní firmy Prisko a stala se tak vlastníkem 97,7 procenta akcií národního leteckého dopravce.