V čele představenstva Pivovarů Lobkowicz usedl Tvrdík

Novým předsedou představenstva skupiny Pivovary Lobkowicz Group, jednoho z předních českých výrobců piva, se stal Jaroslav Tvrdík. Skupinu ovládá čínská společnost CEFC, v jejímž vedení Tvrdík také působí. V představenstvu pivovarnické skupiny pak skončil provozní ředitel pivovaru Vladimír Chmelíček.

Jaroslav Tvrdík
Zdroj: ČTK Autor: Roman Vondrouš

Místopředsedou představenstva skupiny Pivovary Lobkowicz Group se pak stal Roman Náhončík a členem Marian Severa. Obměnila se i dozorčí rada, do které byli jmenováni Štefan Füle, Ťia-ning Čchiang a Gabriela Šímová.

Pokračují tak změny ve vedení po odchodu předsedkyně dozorčí rady Marcely Hrdé v polovině září. Už dříve také skončil v představenstvu firmy Josef Hehejík.

Hrdá působila přímo ve vedení české společnosti CEFC Group (Europe) Company, ale po svém odchodu skončila i ve vedení firem, které skupina vlastní. Jde například o společnosti Travel Service, Žďas nebo Florentinum Asset.

CEFC letos kvůli vysokému zadlužení upadla do problémů, zakladatel firmy Jie Ťien-ming byl dokonce zatčen. Po překotném vývoji na jaře výkon akcionářských práv nad CEFC Europe převzala CITIC, která je státní firmou.

CITIC Group založila v Česku CITIC Europe jako platformu pro svoji expanzi v Evropě. Podle informací ČTK bude česká CEFC Group (Europe) Company dceřinou společností CITIC Europe. Vedle toho bude CITIC Europe vykonávat akcionářská práva ve společnostech Travel Service, Médea a Empresa, J&T a právě v Pivovarech Lobkowicz.

Zástupkyní generálního ředitele pro strategii skupiny CITIC Group, která vykonává akcionářská práva nad CEFC Europe, je nyní Číňanka Sia Žen.

Prodeje se Pivovarům Lobkowicz loni zvedly

Skupinu Pivovary Lobkowicz Group tvoří pivovary v Protivíně, Uherském Brodě, Jihlavě, Hlinsku, Klášteře nad Jizerou, Vysokém Chlumci a Černé Hoře. Mezi hlavní značky patří Lobkowicz, Rychtář, Klášter, Platan, Ježek, Černá Hora a Uherský Brod.

Objem prodaného piva jedné z největších pivovarnických skupin loni meziročně stoupl o 3,6 procenta na zhruba 726 tisíc hektolitrů. Export piva skupiny se mírně snížil na necelých 114 tisíc hektolitrů. Hospodářské výsledky za loňský rok firma nezveřejnila, předloni byla ve 106milionové ztrátě s obratem 1,25 miliardy korun.