Šéf obchodní inspekce Bezecný rezignuje ke konci září na funkci

Ředitel České obchodní inspekce (ČOI) Mojmír Bezecný odchází k 30. září z funkce. Žádost o odvolání odeslal ministru průmyslu a obchodu Karlu Havlíčkovi (za ANO). K rezignaci Bezecného vedou soukromé a rodinné důvody, řekl v pondělí televizi Nova. Ústředním ředitelem ČOI je od dubna 2014.

Bezecný pracuje u obchodní inspekce od roku 1986. „Cítím, že po 35 letech u inspekce je vhodný čas na změnu,“ řekl Nově. Vyloučil, že za jeho odchodem stojí vnější nátlak.

Podle Bezecného je úřad personálně zajištěný a po dobu výběrového řízení na nového ředitele ho může vést jeho zástupce. „Jak chod úřadu, tak ani kontrolní činnost České obchodní inspekce nebude nijak ohrožena,“ dodal.

ČOI zajišťuje ochranu práv spotřebitelů. Kontroluje firmy a živnostníky, kteří nabízejí zboží a služby. Výjimkou jsou potraviny, pokrmy a tabákové výrobky. Inspekce je orgánem státní správy podřízeným ministerstvu průmyslu a obchodu. Člení se na ústřední inspektorát a jemu podřízené inspektoráty se sídly v sedmi krajských městech.