Mrzne. Pozor na navátý sníh na silnicích, varují meteorologové

Řidiči by se měli připravit na klouzající silnice a sněhové jazyky. Teplota v noci klesne většinou pod nulu a silnější vítr se sněžením mohou komplikovat cestu těm, kteří se vypraví na hory směrem na severovýchod Česka.

Video Předpověď počasí
video

Předpověď počasí

Výstrahu varující před sněhovými jazyky vyhlásili meteorologové od úterního dopoledne. Platí v některých místech Pardubického, Královéhradeckého, Olomouckého a Moravskoslezského kraje a v polohách nad 600 metrů nad mořem až do středečního rána. Konkrétně v okresech Ústí nad Orlicí, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Jeseník, Šumperk, Bruntál, Frýdek-Místek a Nový Jičín.

V noci na úterý byl největší mráz na hřebenech hor: na Sněžce dokonce spadla teplota k minus 11 stupňům Celsia. Nejvíce sněhu připadlo v Jeseníkách a Beskydech – až 10 centimetrů. Aktuálně leží nejvíc sněhu na hřebenech Krkonoš.

Noční teploty z úterka na středu klesnou většinou pod nulu a na mokrých silnicích a chodnících, případně v místech s rozbředlým sněhem se bude ojediněle tvořit náledí. 

Ve středu se slunce se ukáže místy na jihozápadě Česka. Teploty se budou pohybovat mezi jedním až pěti stupni Celsia. V severovýchodní polovině bude spíš zataženo a místy zaprší. Na horách na severu a severovýchodě se dá očekávat sníh, přičemž do středečního večera tam může napadnout až 10 centimetrů sněhu. 

„V dalších dnech se oteplí, teploty ve čtvrtek a v pátek vystoupí na 4 až 8 stupňů Celsia. Bude většinou oblačno až zataženo, na severu a severovýchodě místy, jinde spíš výjimečně s deštěm,“ uvedl meteorolog ČT Pavel Karas.

Na přelomu starého a nového roku by se podle aktuální předpovědi mělo ochlazovat. Sněžit tak bude nejenom na horách, ale také ve středních polohách a přechodně dokonce i v nížinách.