Prezident Zeman se podrobil malému operačnímu zákroku. Příčinou byl prý drobný zánět

Prezident Miloš Zeman se v úterý podrobil malému zákroku, jeho příčinou byl drobný zánět. ČTK to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Miloš Zeman v televizi Barrandov uvedl, že se jednalo o malý absces a řezali mu proto vnitřní stranu tváře. Podle serveru Aktuálně.cz se malý operační zákrok uskutečnil v pražské Nemocnici Na Homolce.

Miloš Zeman
Zdroj: ČTK Autor: Miroslav Chaloupka

„Před dvěma dny mi řezali vnitřní stranu tváře, byl to takový malý absces,“ řekl prezident v TV Barrandov. „Šlo o malý zákrok, který proběhl už předevčírem (v úterý), nic závažného. Byl to drobný zánět,“ řekl Ovčáček ČTK. 

Server Aktuálně.cz citoval zdroj z lékařského prostředí, že šlo o „malý operativní zákrok“. Zeman pak údajně odpočíval v Lánech.

Hrad původně tento týden uvedl, že Zeman do konce pracovního týdne přijme demisi vlády Andreje Babiše (ANO). Termín byl poté přesunut na příští týden. Ovčáček změnu odůvodnil nabitým programem Zemana a přípravou na televizní duel s protikandidátem Jiřím Drahošem.

Zemanův zdravotní stav je v posledních měsících bedlivě sledován, protože při mnoha příležitostech vypadal unaveně. Jeho lékaři minulý týden uvedli, že kromě neuropatie dolních končetin se těší dobrému fyzickému i psychickému zdraví.