Zdeněk Škromach nastoupil na poloviční úvazek na Úřad práce ČR

Někdejší ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD) je od 1. března zaměstnán na poloviční úvazek na Generálním ředitelství Úřadu práce ČR. Jeho pozici přímo řídí generální ředitelka Kateřina Sadílková. Na Škromachovo působení na Úřadu práce v pátek upozornil Ekonomický deník.

Zdeněk Škromach
Zdroj: ČTK Autor: Václav Šálek

Podle mluvčí úřadu Kateřiny Beránkové se jedná o práci v terénu zaměřenou na strukturálně postižené regiony a problematiku sociálních podniků. „Vzhledem k tomu, že se jedná o člověka s bohatou profesní zkušeností v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí, bude jeho působení na Generálním ředitelství ÚP ČR nesporně přínosem,“ uvedla Beránková.

Zdeněk Škromach patří od poloviny 90. let k nejviditelnějším postavám české sociální demokracie. Řadu let zasedal ve sněmovně, od července 2002 působil čtyři roky jako ministr práce a sociálních věcí a v letech 2010 až 2016 byl senátorem za Hodonínsko.

V říjnu minulého roku mandát neobhájil a své další uplatnění údajně zvažuje. Jako někdejší odborář se Škromach zajímal o sociální témata. V létě 2014 řekl, že uvažuje o kandidatuře na prezidenta v roce 2018. Jeho slova ale ani v ČSSD nevyvolala příliš příznivou odezvu.