Slováci zaplatí dvoumiliardový dluh za loterijní společnost Tipos

Bratislava - Slovenská loterijní společnost Tipos musí zaplatit českému podnikateli Radovanu Vítkovi dluh v hodnotě 2 miliard slovenských korun, a to kvůli sporu Tiposu se Športkou o používání značek Športka, Mates a Šanca. Slovenské ministerstvo financí dnes oznámilo, že zaplatí Radovanu Vítkovi, který převzal po Športce pohledávku na 2 miliardy od Tiposu, celou sumu z veřejných peněz.

Spor Tiposu a Športky se vleče už osm roků. Jde v něm o používání značky a principů her slovenské loterijní společnosti Športka. Ta zažalovala Tipos za nezákonné používání značek Športka, Šanca a Mates. Tipos sice v roce 2003 hry přejmenoval, dál ale zůstaly založené na stejném principu.

Športka minulý rok předala pohledávky podnikateli Vítkovi. Nejvyšší soud Slovenské republiky letos v srpnu potvrdil, že firma musí zaplatit 2 miliardy a zároveň nesmí používat know-how Športky.

Tipos dosáhl minulý rok tržeb až 8 miliard, tvrdí ale, že na splácení nemá. Zatím tedy pohledávky zaplatí stát. Pohledávka musí být splacena do konce listopadu. Ministerstvo financí uvedlo, že Tipos bude v příštích 15 letech sumu státu splácet.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Svět

Syn brazilského exprezidenta Eduardo Bolsonaro dostal čtyři roky vězení

Brazilský nejvyšší soud uznal syna exprezidenta Jaira Bolsonara Eduarda vinným z nátlaku ve snaze ovlivnit soudní proces svého otce. Ten byl obžalován a posléze odsouzen za pokus o převrat. Eduardo Bolsonaro dostal trest čtyři roky a dva měsíce vězení za to, že podle nejvyššího soudu loni „lobboval u americké vlády za sankce vůči brazilským soudcům“, napsala agentura EFE.
před 3 hhodinami

Ruská fregata pálila směrem k civilní lodi v Lamanšském průlivu, píší média

Námořníci na ruské fregatě plující v Lamanšském průlivu asi třicet kilometrů jižně od britských břehů vypálili varovné výstřely na civilní jachtu, která se k válečnému plavidlu přiblížila zhruba na půl kilometru, sdělily agenturám Reuters a AFP informované zdroje. Moskva tvrdí, že jachta se k fregatě „nebezpečně blížila“ a nereagovala na pokusy o kontakt. Britské ministerstvo obrany podle BBC uvedlo, že výstřely byly varovné a nemířily na jachtu. Oběti ani škody na civilním plavidle registrovaném v Británii nejsou hlášeny.
včeraAktualizovánopřed 4 hhodinami

Lídři G7 se podle Zelenského shodli, že Rusko nevyhrává válku

Lídři G7 se podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského shodli, že Rusko nevyhrává válku a musí co nejdříve uzavřít dohodu. Doplnil, že hovořili také o dalších sankcích i obranných kapacitách Ukrajiny, píše Reuters. Americký prezident Donald Trump, který se jednání s ukrajinským lídrem na summitu skupiny vyspělých ekonomik G7 ve Francii rovněž zúčastnil, uvedl, že pro uzavření mírové dohody udělá vše, co bude v jeho silách.
včeraAktualizovánopřed 6 hhodinami

Evropský parlament schválil klíčovou část obchodní dohody s USA

Poslanci Evropského parlamentu (EP) schválili zrušení dovozních cel na většinu průmyslového a zemědělského zboží z USA. Jde o klíčovou součást obchodní dohody s Washingtonem z loňského léta. Tu Evropská komise (EK) uzavřela ve snaze zabránit zavedení vysokých cel americkým prezidentem Donaldem Trumpem.
včeraAktualizovánopřed 6 hhodinami

Bartůšek se v Evropském parlamentu připojila ke konzervativní frakci

Europoslankyně Nikola Bartůšek (zvolena za Přísahu) se stala členkou frakce Evropští konzervativci a reformisté (ECR), v níž zasedají mimo jiné zákonodárci zvolení za ODS. Bartůšek tak potvrdila informaci, se kterou dříve přišel server Politico.
včeraAktualizovánopřed 7 hhodinami

Obnovení dopravy v Hormuzu potrvá týdny, sdělil FT největší provozovatel tankerů

Obnovení dopravy v Hormuzském průlivu může trvat týdny, upozornil pro britský deník Financial Times největší provozovatel tankerů, japonská společnost Mitsui O.S.K. Lines. Dokud nebudou mít dopravci jistotu, že dohoda mezi USA a Íránem je skutečně platná, neobnoví plavbu.
včeraAktualizovánopřed 8 hhodinami

Ukrajina zasáhla největší moskevskou ropnou rafinerii

Ukrajinské drony v noci na úterý zasáhly rafinerii v Moskvě, uvedl starosta ruské metropole Sergej Sobjanin. Protivzdušná obrana podle něj zničila přibližně šedesát bezpilotních prostředků směřujících na Moskvu. Zásah moskevského ropného zařízení potvrdil také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
včeraAktualizovánopřed 9 hhodinami

„Nemusíte zbourat dům pokaždé, když někoho hledáte,“ kritizuje Trump Izrael

Dohoda Spojených států s Íránem míří do druhé fáze, Írán nezíská jadernou zbraň a USA nebudou v zemi investovat žádné peníze, prohlásil americký prezident Donald Trump na summitu skupiny vyspělých ekonomik G7 ve Francii. Podle serveru Times of Israel (ToI) také řekl, že není spokojený s postupem Izraele v Libanonu a proti Hizballáhu. Pokračování izraelských útoků v této zemi označuje Írán za porušování dohody.
včeraAktualizovánopřed 12 hhodinami
Načítání...