Policie v USA hledá podezřelého, který měl vraždu streamovat na internet

Americká policie pátrá po muži, kterého podezírá z vraždy a jejího živého přenosu přes video na účtu na internetové sociální síti. Oběť si zřejmě vybral náhodně. Sedmatřicetiletý Steve Stephens o sobě navíc v jiné nahrávce tvrdil, že během velikonočního víkendu zabil nejméně dalších deset lidí.

Pátrání po Stephensovi, který zatím uniká v bílém autě s dočasnou poznávací značkou, probíhá v Clevelandu, druhém největším městě ve státě Ohio. Policie ho popisuje jako plešatého černocha s bradkou. Oběť, kterou zastřelil a souběžně natáčel na video, byla identifikována jako čtyřiasedmdesátiletý Robert Goodwin.

Na děsivém videozáznamu zachytil Stephens svou jízdu bílým autem. Když začne zpomalovat, mluví o tom, že našel někoho, koho jde zabít. Pak zastavuje, vystupuje z bílého vozu, přistoupí ke starému muži na chodníku a začne s ním mluvit. Pak jej pistolí zasáhne do hlavy. Videozáznam poté ukazuje muže na zemi a krev kolem něj. Stephens rychle nasedá a odjíždí.

Šéf clevelandské policie Calvin Williams vyzval Stephense, aby se dobrovolně vzdal policii. „Uděláme všechno proto, aby naši federální, státní a místní partneři a všichni tam venku Steva našli. Chceme to ukončit, jak jen to nejklidněji půjde. Chceme, aby se sám vzdal. Pokud se tak nestane, máme nasazeny všechny prostředky, abychom ho našli,“ prohlásil policejní šéf.

Za nesmyslnou vraždou je zřejmě rozchod

Williams prohlásil, že policie neví, proč Stephens zabíjel. „Nedává to smysl,“ uvedl k tomu, že o život přišel starý muž, o kterém jeho rodina a komunita mluví jako o dobrém člověku. Podle Williamse potřebuje Stephens pomoc, i proto by se měl sám přihlásit. Stephensovo tvrzení, že zabil i další lidi, zatím úřady nepotvrdily.

Na svém účtu na sociální síti Stephens uvedl, že příčinou jeho jednání je žena jménem Joy Lane, která je zřejmě jeho bývalou přítelkyní. „Tři roky jsem strávil s tou mrchou. Přál bych si, abych ji nikdy nepotkal,“ napsal. Na videu čtyřiasedmdesátiletého muže žádá, předtím než ho zastřelí, aby vyslovil jméno Joy Lane. „Ona je důvod toho, co se vám teď stane,“ říká těsně předtím, než zasáhne bránícího se muže výstřelem do hlavy.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Svět

Volodymyr Zelenskyj udělil Petru Pavlovi řád za zásluhy o Ukrajinu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj udělil českému prezidentovi Petru Pavlovi Řád knížete Jaroslava Moudrého nejvyššího stupně za zásluhy o Ukrajinu. Pavel řekl, že česká iniciativa zajišťuje polovinu dodávek munice pro ukrajinskou armádu. Český prezident pokračuje druhým dnem v návštěvě Ukrajiny. Ráno přijel vlakem ze Lvova do Kyjeva, kde jej na hlavním nádraží uvítal šéf ukrajinské diplomacie Andrij Sybiha.
08:08Aktualizovánopřed 25 mminutami

Pavel: Česká iniciativa dodává Kyjevu půlku munice. Zelenskyj za ni děkoval

Česká muniční iniciativa zajišťuje polovinu dodávek velkorážní munice pro ukrajinskou armádu, řekl prezident Petr Pavel po pátečním setkání se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským v Kyjevě. Ten ocenil, že bude projekt pokračovat i za nové vládní koalice. Hlavy státu hovořily také o stavu mírových jednání či situaci v ukrajinské energetice, která se potýká s problémy v důsledku ruských útoků.
před 35 mminutami

„Viděl jsem peklo.“ Íranci popisují kulometnou palbu a pach krve v ulicích

Íránské bezpečnostní síly střílely protestující bez rozdílu do hlavy a lidé teď musejí hledat své děti v kontejnerech mezi stovkami znetvořených těl. Tak popisují masakry svědci, kterým se podařilo i přes blackout spojit se zahraničními médii. Podle pozůstalých chtějí úřady za odvoz těl spoustu peněz. Osud možná až dvaceti tisíc zatčených demonstrantů zůstává nejasný.
11:21Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Čech vězněný ve Venezuele Jan Darmovzal byl propuštěn

Po několika týdnech intenzivního vyjednávání se podařilo propustit Čecha Jana Darmovzala vězněného ve Venezuele. Na mimořádné tiskové konferenci to ve sněmovně oznámili ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) a premiér Andrej Babiš (ANO). Český občan byl dle Macinky propuštěn v pátek okolo 04:00 SEČ a je v docela uspokojivém zdravotním stavu v Caracasu. Česko pro něj do jihoamerické země posílá letadlo.
09:37Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Jihokorejští hasiči likvidovali požár v Soulu

Rozsáhlý požár, který v pátek brzy ráno vypukl v zanedbané části luxusní soulské čtvrti Gangnam, se podařilo jihokorejským hasičům dostat pod kontrolu a o osm hodin později zcela uhasit. Ačkoli nebyly hlášeny žádné oběti, záchranáři evakuovali na dvě stě padesát lidí z okolních oblastí. Na místě zasahovalo tři sta hasičů a stovka vozidel. Příčiny požáru se budou prošetřovat.
před 2 hhodinami

Americké úřady zveřejnily přepisy volání na tísňovou linku po zastřelení Goodové

Americké úřady zveřejnily v noci na pátek SEČ přepisy telefonátů s policií a záchrannou službou související se zastřelením 37leté Renee Goodové agentem Úřadu pro imigraci a cla (ICE) v Minneapolisu 7. ledna. Informuje o tom deník The New York Times (NYT), podle něhož dokumenty ukazují šok svědků i to, jak v krizi, kterou nezpůsobila, postupovala minnesotská policie.
před 2 hhodinami

Litva viní ruskou GRU z pokusu o žhářský útok, pokusila se o něj prý i v Česku

Za pokusem o podpálení litevského podniku dodávajícího rádiové skenery ukrajinské armádě byla v roce 2024 ruská vojenská rozvědka GRU, oznámili podle agentury Reuters litevští činitelé. Stejná skupina spojená s GRU se podle nich pokoušela o žhářské útoky také v Česku, Rumunsku a Polsku.
před 3 hhodinami

Jihokorejský exprezident Jun Sok-jol byl odsouzen k pětiletému vězení

Jihokorejský soud odsoudil bývalého prezidenta Jun Sok-jola k pěti rokům vězení. Bývalou hlavu státu shledal vinným z maření výkonu úřední moci, když bránil úřadům ve vykonání zatykače, který se vztahoval k jeho vyhlášení stanného práva v prosinci 2024. Rozsudek byl zveřejněn v přímém přenosu, informují agentury. Exprezidentův právník už informoval, že se jeho klient odvolá.
před 6 hhodinami
Načítání...