Německo podle médií prodlouží zákaz cestování z Česka do 17. března

Německá vláda chce prodloužit zákaz cestování z oblastí silně zasažených nakažlivějšími mutacemi koronaviru, včetně České republiky, do 17. března. Informoval o tom zpravodajský dům Funke Mediengruppe, který v Německu vydává některé významné regionální deníky. Nyní rozsáhlé omezení cestování z Česka a rakouského Tyrolska platí do 3. března.

Mediální skupina, která vydává deníky Westdeutsche Allgemeine Zeitung nebo Hamburger Abendblatt, se odvolává na návrh posudku ministerstva zdravotnictví. „Výraznou redukcí zavlékání virových variant se má pokud možno zabránit dalším infekcím,“ cituje Funke Mediengruppe z dokumentu, který má k dispozici.

Německo od 14. února považuje Česko a většinu Tyrolska za oblasti s výskytem mutací koronaviru. Cestování do Německa z těchto zemí je výrazně omezeno, překračovat hranice mohou s negativním testem jen němečtí občané, lidé s pobytem v Německu, dopravci a pendleři vybraných profesí. Všichni s výjimkou přeshraničních pracovníků a řidičů kamionů musí po příjezdu do karantény.

Lidé, kteří cestují do Německa, mají od pondělí podle německého ministerstva zdravotnictví po připojení k německé mobilní síti obdržet SMS s platnými cestovními a protiepidemickými pravidly a opatřeními.