Londýnská policie zatkla tři muže, kteří jsou podezřelí z vraždy Čecha

Londýnská policie zatkla tři muže, kteří jsou podezřelí, že ve středu pozdě večer zavraždili jednatřicetiletého Čecha. Informoval o tom deník The Guardian. Mezi zadrženými je i šestnáctiletý chlapec.

Vyšetřovatelé jsou přesvědčení, že Čech se nepohodl v restauraci Perfect Fried Chicken na ulici East India Dock nedaleko svého bydliště se skupinou mladíků. Ti si pak na něj počkali venku a napadli ho.

Podle očitého svědka útočníci srazili muže v saku ranou do hlavy řetězem k zamykání kol. Šlo o čtveřici mladíků, kteří do napadeného, když spadl na zem, ještě kopali. Po činu odjeli na kolech typu BMX.

My tento čin nedáváme do souvislosti s politicky motivovanými útoky namířenými proti přistěhovalcům, o kterých se v souvislosti se změnou atmosféry po brexitu (odchodu země z EU) ve Velké Británii hovoří.
Irena Valentová
mluvčí Ministerstva zahraničí ČR

Policie mladíky vyslýchá a hledá svědky události

„Dva muži ve věku 19 a 29 let a šestnáctiletý mladík byli zatčeni pro podezření z vraždy,“ napsal The Guardian s odvoláním na informaci policie v souvislosti s uvedeným útokem. Trojice je na policejní stanici, kde je vyslýchána.

Mluvčí metropolitní policie vyzval všechny, kdo viděli, co události předcházelo, nebo byli svědky samotného útoku, aby se přihlásili.

Čecha našel cyklista, který mu už ale nebyl schopen pomoci, stejně jako záchranáři, které přivolal. Podle policie muž zemřel ve středu ještě před půlnocí. Podlehl následkům zranění hlavy.

Přátelé zesnulého na webu zaměřeném na skupinové financování (crowdfunding) GoFundMe zřídili sbírku na převoz těla do České republiky. Potřeba je podle nich 10 000 liber (asi 312 000 Kč). Před 21:00 SELČ bylo ve fondu téměř 4700 liber (asi 147 000 Kč).