Roční dítě zemřelo po útoku psa. Za usmrcení z nedbalosti hrozí až šest let

Policisté obvinili kvůli loňskému napadení dítěte psem v Přerově z usmrcení z nedbalosti třicetiletého muže. Dítě po útoku zvířete zemřelo na místě, záchranáři mu již nedokázali pomoci. Pes napadl ročního chlapce v bytě v přerovské části Předmostí. S ohledem na vyšetřování odmítli policisté upřesnit, kdo je stíhán a zda byl muž v době incidentu v bytě. Vyšetřovatel nevylučuje, že se počet obviněných rozšíří.

Muži za usmrcení z nedbalosti hrozí až šest let vězení. „V těchto dnech bylo zahájeno trestní stíhání jedné osoby, která byla obviněna z trestného činu usmrcení z nedbalosti, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody od jednoho do šesti let. Prozatím nelze vyloučit trestní odpovědnost dalších osob,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podotkla, že vyšetřovatel zatím nechce upřesnit, kdo je v případu stíhán. Není tak zřejmé, zda se muž nacházel v době napadení v bytě či zda jde o majitele zvířete. Více informací policie poskytne po ukončení vyšetřování, které bude podle Zajícové trvat ještě zhruba dva měsíce.

Pes podle dostupných informací patřil tetě napadeného dítěte

Neštěstí se stalo loni 29. prosince v bytě panelového domu v přerovské místní části Předmostí při návštěvě babičky napadeného chlapce. Na dítě v bytě zaútočil pes, který podle dosud dostupných informací patřil tetě napadeného dítěte. Policisté rodinnou tragédii vyšetřují již čtvrtý měsíc.

Vyšetřování stále není ukončeno. „Osoby, které mohly k věci uvést skutečnosti důležité pro její řádné objasnění, podaly vysvětlení. Následně budou vyslechnuti další svědci,“ doplnila mluvčí.

Policisté si kvůli objasnění tragédie vyžádali také znalecké posudky. Na základě znaleckého zkoumání bylo podle Zajícové zjištěno, že pes je zdravý a vlastnosti a temperament odpovídají jeho typu a rase. „Pes byl pravidelně očkován a pod pravidelnou veterinární kontrolou,“ dodala mluvčí. Zvíře je stále v režimu zajištění a zůstává v útulku pro psy.