O Týden sportu zdarma je zájem

Praha – Desítky klasických i netradičních sportů si až do konce roku můžou lidé zadarmo vyzkoušet ve stovce sportovních areálů v Praze v rámci projektu s názvem Týden sportu zdarma, který každý rok využijí desítky tisíc lidí. Provozovatelé areálů se do něj většinou zapojí proto, aby o sobě dali vědět a přitáhli veřejnost ke sportům, které nejsou tolik rozšířené.

Osm stupňů nad nulou a modrá obloha – takové podmínky využila i Markéta Nováková a vzala své dcery na projížďku na koni: „Je hezky, tak je lepší být venku v přírodě než v nějakém aquapaláci narvaném lidmi. Šly jsme tedy ven.“ Díky Týdnu sportu nestál tenhle zážitek rodiče Nikoly a Veroniky ani korunu.

Cholupický jezdecký klub se do akce zapojil letos poprvé. Pro obrovský zájem už ale musí lidi odmítat. „Myšlenka je dobrá, akorát bychom rádi poladili rezervační systém. Protože chybami se člověk učí,“ uvedl Tomáš Duchoň, vedoucí Jezdeckého klubu Cholupice.

A zamluvit si místo předem musí Pražané i na mnoha dalších sportovištích. Třeba ve smíchovském lezeckém centru mají plno celý týden. Kapacita rezervací se vyčerpala už během prvního dne. Podobně jsou na tom tenisové nebo beachvolejbalové kurty. „V tomto týdnu volá od rána 20, 30 lidí nepřetržitě. My však, bohužel, už máme ten projekt plný,“ potvrdil manažer provozu Beach Clubu Strahov Jiří Maier.

Nahrávám video
Reportáž Terezy Stárkové a Pavla Schröttera
Zdroj: ČT24

Tradičně nejvíc lidí využívá volných vstupů do bazénů. „Vybírali jsme na internetu. Tady jsme ještě nebyli, tak jsme to chtěli zkusit, protože tady je to nové,“ jsou spokojení návštěvníci Aquacentra Šutka.

Loni Týden sportu zdarma rozhýbal 20 tisíc lidí. Letos mají na výběr z rekordního počtu aktivit. Organizátoři si od toho slibují ještě větší zájem. „Myšlenka je jednoduchá – aby Pražané a vůbec lidé v Česku sportovali. I kvůli tomu, že jsou svátky, kdy se lidé samozřejmě hodně najedí cukroví a podobně,“ vysvětluje mluvčí akce Týden sportu zdarma Richard Valoušek.

Desítky sportovních areálů budou volně přístupné až do úterý 31. prosince.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Poslanec Doksanský rezignoval na místo ve školské komisi Hradce Králové

Opoziční zastupitel Hradce Králové a poslanec Denis Doksanský (ANO) v pondělí rezignoval na místo v komisi městské rady pro výchovu a vzdělávání. Městská rada měla v úterý odpoledne projednat Doksanského odvolání z komise, a to kvůli jeho působení ve Střední škole Sion High School. Na uvolněné místo v komisi pro výchovu a vzdělávání pak rada města na návrh ANO jmenovala středoškolského učitele Filipa Diviše.
včeraAktualizovánopřed 7 hhodinami

Ministerstvo prověří postup soudu v Ostravě kvůli obtěžování zaměstnankyň

Ministerstvo spravedlnosti prověřuje postup vedení Krajského soudu v Ostravě v souvislosti s případem tamního soudce, na jehož nevhodné chování si stěžovaly jeho spolupracovnice. Podle serveru Seznam Zprávy měl šéf soudu Petr Novák informace o možném sexuálním obtěžování od loňského podzimu, trestní oznámení ale podal na konci ledna.
před 9 hhodinami

Policie prověřuje možné ublížení na zdraví u stovek lidí kvůli defibrilátorům ve FN Olomouc

Kriminalisté zahájili trestní řízení kvůli podezření z těžkého ublížení na zdraví kvůli implantacím defibrilátorů ve Fakultní nemocnici Olomouc, které nebyly potřebné nebo doporučené. Týká se to několika set pacientů, sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman. V této souvislosti zatím nebyl nikdo obviněn, uvedla policie na webu. Nemocnice v úterý opětovně odmítla, že by defibrilátory mohly pacientům ublížit. Policie podle ní nepřesně používá lékařské pojmy.
včeraAktualizovánopřed 10 hhodinami

V Pardubicích vzniká petice proti likvidaci holubů plynem

Lidé v Pardubicích podepisují petici za humánní regulaci městských holubů. Nelíbí se jim postup založený na odchytu ptáků do klecí a usmrcování oxidem uhličitým. Město takto ročně zlikviduje až tisíc holubů. Signatáři petice požadují systém holubníků a výměny vajec, což považují za šetrnější způsob. Magistrát stávající metodu obhajuje efektivností i souladem s legislativou, změně se ale nebrání.
před 12 hhodinami

Výběr dodavatele na stavbu další části metra D byl v pořádku, uvedl úřad

Výběr dodavatele v zakázce na stavbu části pražského metra D mezi stanicemi Olbrachtova a Nové Dvory byl v pořádku, rozhodl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Výběr sdružení firem vedených společností Subterra napadla u ÚOHS firma Strabag. Rozhodnutí zatím není pravomocné, lze proti němu podat rozklad k předsedovi úřadu Petru Mlsnovi.
před 15 hhodinami

Divadla vítají růst platů. Někteří zřizovatelé s tím nepočítali

Divadlům kvůli navýšení platů v kultuře chybí ve schválených rozpočtech na letošní rok miliony korun. Vláda chce pracovníkům v kultuře od dubna zvýšit platy o devět procent. Zřizovatelé, případně poskytovatelé dotací, s navýšením sice počítali, nikoli však v takovém rozsahu.
před 17 hhodinami

Ústecký kraj schválil vymezení ploch pro těžbu lithia v Krušných horách

Zastupitelé Ústeckého kraje v pondělí napodruhé schválili vymezení koridoru pro těžbu lithia v Krušných horách. Zpracovatelský závod má být v Prunéřově na Chomutovsku. Místopředseda představenstva společnosti ČEZ Pavel Cyrani řekl, že těžba a zpracování nerostné suroviny, která se využívá při výrobě baterií, patří s výší investice 42 miliard korun mezi největší transformační projekty v Ústeckém kraji. Rozhodnutí zastupitelů je klíčové pro další rozhodování investora o realizaci, zdůraznil Cyrani.
9. 2. 2026Aktualizováno9. 2. 2026

Města investují do obecních bytů, stále jich ale chybí až statisíce

Města a obce zpravidla v posledních letech staví nájemní byty. Někde tak samosprávy lákají určité profese, jinde má výstavba či rekonstrukce řešit bytovou nouzi či pomoci mladým rodinám nebo seniorům. Podle Mikoláše Opletala z Platformy pro sociální bydlení stále chybí statisíce obecních bytů. Ceny nemovitostí a výše nájemného v Česku v posledních letech výrazně vzrostly, mnoho domácností tak čelí stále většímu tlaku na rozpočet.
9. 2. 2026
Načítání...