Do Brna míří nejslavnější DJ světa. Soukromým letadlem a s ochrankou

Brno - Až deset tisíc roztančených fanoušků, osm laserů, kulisa v podobě obří stěny s projekcí. A hlavní hvězda večera - Paul van Dyk. Tak to bude vypadat v noci z pátku na sobotu na taneční party Citadela v pavilonu P brněnského výstaviště. Hlavní performer je jedním z nejslavnějších světových DJ, držitel nominace Grammy, producent, který vévodí žebříčkům hitparád v mnoha zemích a má za sebou více než tři miliony prodaných alb.

Paul van Dyk

Osmatřicetiletý Paul van Dyk ví, co je to hrát ve finále berlínské Love Parade pro milion roztančených lidí, skládá hudbu pro film i do reklamních spotů, šéfuje vlastnímu hudebnímu vydavatelství Vandit a založil internetové rádio Vonyc.com, na němž si posluchači mohou legálně stahovat nejnovější elektronické skladby.

Narodil se v prosinci 1971 v malém východoněmeckém městě Eisenhüttenstadt (spolková země Braniborsko). Ve východním Berlíně, kde vyrůstal, neexistovala klubová scéna, ale malý Matthias pokoutně lapal rádiový signál ze západní strany barikády a hltal písničky kapel New Order a The Smiths. V šestnácti mu učaroval house a techno.

O budoucnost svého stylu se nebojí: „Taneční hudba nezemře nikdy, je to nejprogresivnější a nejotevřenější hudební žánr ze všech. Můžete spojovat tolik stylů a vlivů a neustále přicházet s něčím novým a lepším, inspirovat někoho dalšího, který to posune zase o kus dál. Je to řetězová reakce.“

zdroj: ČTK

„Paul van Dyk přiletí do Brna svým privátním letadlem a celou dobu, co bude v Brně ho budou hlídat vyškolení bodyguardi,“ poodhalil okolnosti příjezdu hlavní hvězdy jeden z organizátorů Citadely Radek Gehringer neboli DJ Jerry. Dostat van Dyka do Brna podle něj nebylo vůbec jednoduché. Nemá totiž ve zvyku  vystupovat v malých zemích a jinde než v hlavním městě. Pro Brno prý ale udělal výjimku. „Bylo to obtížné. Ale podařilo se nám díky tomu, jakou má Citadela historii a hlavně jméno,“ dodal Gehringer.

„Vystoupení zahájí Dj Loutka v sedm hodin večer, Paul van Dyk bude hrát přesně hodinu po půlnoci,“ uvedl Gehringer. Na jeho návrat čekalo Brno 15 let. V roce 1995 totiž už v moravské metropoli pro pár hudebních nadšenců hrál - tehdy jako ještě neznámý performer, který do města přicestoval vlakem.

Součástí scény v pavilonu P bude osm laserů, vizualizace v podobě led stěny, kde budou celý večer promítány vizualizace. Atmosféru v hale také umocní performance show v kostýmech Grupo Calliente.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Jihomoravský kraj

Slibované čínské lázně u Pasohlávek stojí stále jen na papíře

Zatímco budova krajského Sanatoria Pálava v Pasohlávkách na Brněnsku je po zhruba dvou letech prací téměř hotová, na blízkém pozemku určeném pro stavbu lázeňského komplexu se nic neděje. Česko-čínskou firmu RiseSun, která tam má lázně vybudovat, nejspíš čeká pokuta. V roce 2019, kdy od kraje pozemky kupovala, se totiž zavázala dokončit lázeňský areál do sedmi let.
před 7 hhodinami

Silničáři o víkendu strhnou v Brně most na D1, zavřou Kaštanovou ulici

Silničáři budou o víkendu v Brně demolovat další most na dálnici D1. Zatímco uplynulý víkend šlo o most přes dálnici D2, tentokrát přijde na řadu most přes Kaštanovou ulici. Ta propojuje Brno s okrajovými částmi Brněnské Ivanovice a Tuřany a slouží jako důležitá výpadovka na jihovýchod města. Ulice bude uzavřená od pátečního pozdního večera do pondělního rána.
před 15 hhodinami

Vláda chce podpořit výrobu léků v Česku. Chybí lidé, varují firmy

Vláda chce podpořit výrobu léků v tuzemsku a zároveň přilákat zahraniční investory. Důvodem jsou hlavně opakované výpadky některých medikamentů. Podle zástupců farmaceutických firem ale v Česku není dostatek kvalifikovaných pracovníků. A za nízké považují také úhrady, které zdravotní pojišťovny za léčiva platí.
před 22 hhodinami

Bezobslužné prodejny zažívají boom. Ministerstvo prodloužilo program

Bezobslužné obchody se v Česku rychle rozšiřují. Především na venkově, kde nahrazují zaniklé prodejny potravin. Nabízejí nepřetržitý provoz a nižší náklady. Automatizované či hybridní prodejny podporuje také ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s kraji prostřednictvím programu Obchůdek 21+, který je prodloužen až do roku 2028.
15. 1. 2026

Předávali si mě jako ošatku, popsal muž záchranu z jeskyně

Jedno špatné došlápnutí v jeskyni Svážná studna v Moravském krasu o víkendu stačilo k tomu, že si zkušený speleolog a také dobrovolný hasič Václav Adamec vyzkoušel fungování záchranného systému z druhé strany. Vysvobodit se ho se zlomenou holení v neděli podařilo po více než dvaceti hodinách. Adamec se nyní zotavuje a o zkušenosti vypráví: „Ani na chvíli nešla úvaha, že bych se nahoru nedostal.“
14. 1. 2026

Stát musí kvůli hluku ze silnice zaplatit muži odškodnění

Stát musí Liboru Dolákovi z Brna-Bosonoh zaplatit 150 tisíc korun jako odškodnění za to, že musel kvůli rozhodnutí jihomoravské krajské hygienické stanice snášet zvýšený hluk z dopravy. Hygienici totiž v roce 2016 vydali pro silnici druhé třídy, která vede paralelně s dálnicí D1 na okraji Brna, hlukovou výjimku. Brněnský soud ji ale o dva roky později jako nezákonnou zrušil.
14. 1. 2026

Lidé vyrážejí na zamrzlé plochy. Na některé se ale vstupovat nesmí

Zamrzlé vodní plochy v posledních dnech lákají řadu lidí k bruslení. Ne vždy jsou ale pro tuto činnost vhodné, nejen z hlediska bezpečnosti, ale i ochrany přírody. Vstup je zakázaný například na chráněné části vodního díla Nové Mlýny. Bruslit se nesmí ani na Znojemské vodní nádrži, která je zdrojem pitné vody a zároveň leží v klidovém území národního parku Podyjí. Naopak chráněná krajinná oblast Soutok plánuje změnu úředního statusu zámeckého rybníka v Lednici.
12. 1. 2026

V Brně na hlavním nádraží vykolejila lokomotiva, provoz byl omezen

Provoz na brněnském hlavním nádraží je po částečném vykolejení lokomotivy znovu obnovený, omezení skončilo před 16:00. Lokomotiva ráno částečně vykolejila při posunu. Většina dálkových spojů jela odklonem podobně jako regionální vlaky, které v některých úsecích ale nahradily i autobusy. Novinářům to sdělil mluvčí Správy železnic pro mimořádnosti Martin Kavka a na webu o tom informovaly České dráhy. Podle Kavky ve vykolejené soupravě necestovali lidé.
11. 1. 2026Aktualizováno11. 1. 2026
Načítání...