Tóny Chodovskou tvrz rozezní letos podesáté

Praha - Úvodní koncert na nádvoří starobylé Chodovské tvrze v Praze 4 dnes otevře 10. ročník festivalu Tóny Chodovské tvrze. Večer se ponese ve znamení letního tanga pod názvem Setkání s Piazzollou. Zazní nejen emotivní jihoamerické rytmy legendárního argentinského zakladatele stylu „tango nuevo“ Astora Piazzolly, ale také Ave Maria tohoto autora. Zahrají Jaroslav Svěcený (housle) a Ladislav Horák (akordeon a bandoneon), zazpívá sopranistka Barbora Perná. Festival potrvá do 24. července.

Akce zahrnuje dva mimořádné koncerty na střeše Centra Chodov. Collegium Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Ondřeje Kukala s houslistkou Julií Svěcenou, jejím otcem Jaroslavem a violistou Karlem Untermüllerem zahraje 17. července.

O den později tam bude slyšet projekt Vivaldianno 2013, pod kterým je autorsky podepsán člen skupiny Lucie Michal Dvořák. Další koncerty přivítá nádvoří Chodovské tvrze. Program nabídne multižánrový projekt SMS*, který autorsky zaštiťuje duchovní otec vokálního seskupení 4tet Jiří Škorpík. Připraven je slovenský hudební uragán v podobě orchestru Cigánski diabli. Galavečer slavných italských, francouzských a českých houslí tří staletí festival 24. července zakončí.