Tindersticks přijedou do Prahy v sedmičlenné sestavě

Praha - Britská kapela Tindersticks vystoupí 3. prosince v pražském Divadle Archa. Stálé členy - zpěváka a kytaristu Stuarta A. Staplese, kytaristu Neila Frasera a klávesistu Davida Boultera - doplní trumpetista Terry Edwards, hráč na violoncello Andy Nice, baskytarista Robert McKinna a bubeník Thomas Belhom. Na koncertě Tindersticks zahrají výběr písní z nejnovějšího alba The Hungry Saw a průřez toho nejlepšího z celé své tvorby. Koncert začíná ve 20 hodin. Místo avizované Sary Lowes vystoupí v roli předkapely sólově irský písničkář David Kitt.

Diváci se mohou těšit nejen na tradiční melancholické melodie a jemný humor, ale i na svěží energii, která provází jejich obnovené koncertování. Nová deska vznikla pět let po předcházejícím počinu této kapely pocházející z Nottinghamu, jejíž tři zákládající členové jsou nyní rozeseti po celé Evropě.

Od roku 2003, kdy vydali Waiting For The Moon, vpodstatě Tindersticks nefungovali. Stuart A. Staples, frontman, zpěvák a kytarista, mezi tím vydal dvě sólová alba, která mu dala dle jeho názoru šanci na krystalizaci toho, co si přál od desky celé kapely. The Hungry Saw vznikla za osm dnů v neformální atmosféře studia, které Staples vybudoval ve svém domě ve francouzském Limousin, kam se přestěhoval se ženou a dětmi z Londýna.

„Vydání tohoto alba, poté co jsme byli tak dlouho sami, je skvělé, vzrušující, zároveň ale máme starost, jak to dopadne. Tindersticks se totiž nenacházejí na konci, jsou na začátku!“ říká Stuart A. Staples.

Tindersticks složili a nahráli hudbu k novému francouzsko-německému filmu 35 Rhums režisérky Claire Denis. Snímek byl uveden s velkým ohlasem na konci srpna na festivalu v Benátkách a v září na přehlídce v Torontu. Kromě soundtracku k tomuto snímku Tindersticks již dokončili hudební doprovod k dalšímu filmu této režisérky (White Material) a vytvořili hudbu k letní show značky Louis Vuitton ve Francii. 27. září vyšel také nový singl Boobar Come Back To Me se skladbou Tout L´Amour jako b-strana.

Tindersticks

Vznikli v roce 1991 a od skromných počátků během více než deseti let dosáhli všeho od vystupování v Royal Albert Hall až po duety s Isabellou Rossellini. Nikdy asi nečekali, že si jejich stejnojmenné album z roku 1993 získá tolik pozornosti. Bylo oceněno jako album roku v několika médiích. Baryton Stuarta A. Staplese byl přirovnán k Leonardu Cohenovi, Nicku Cavovi či Scottu Walkerovi.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

KVÍZ: Nejen Pelíšky. Jak dobře znáte vánoční filmovou klasiku?

Ve svátečním programu České televize nemůže chybět ani tuzemská filmová klasika. Například Štědrý večer si už mnozí diváci ani nedovedou představit bez Pelíšků. A i letos pobaví během Vánoc oblíbené komediální tituly. Ověřte si v přiloženém kvízu, jak dobře je opravdu znáte.
před 2 hhodinami

Třetí díl Avatara je v kinech, v plánu jsou další

Kina po světě i v Česku promítají film Avatar: Oheň a popel – další část jedné z nejdražších filmových sérií. Oscarový režisér James Cameron má v plánu další dvě pokračování, osud náročného projektu je ale nejistý.
před 12 hhodinami

Vstup do Alešville je na vlastní nebezpečí

Národní galerie Praha uspořádala úplně první komplexní retrospektivu Aleše Veselého. K vidění je ve Veletržním paláci pod názvem Alešville.
před 22 hhodinami

Nevyléčitelně nemocným pomáhá Sanitka splněných snů. Vznikl o ní dokument

Dokument Do posledního snu vypráví příběhy nevyléčitelně nemocných lidí, kteří si v posledních okamžicích života plní své sny díky Sanitce splněných snů. Autorka dokumentu, redaktorka ČT Lea Surovcová přiblížila v 90′ ČT24 zrod filmu. Jednu ze zakladatelek projektu Petru Homolovou potkala asi před dvěma lety a ta ji následně propojila i s jedním z hlavních hrdinů filmu Ondřejem Míčkem. Petra Homolová byla také hostem 90′ ČT24.
20. 12. 2025
Načítání...