Smím prosit? ptá se StarDance Ondřeje Banka nebo Anny K.

Tři herečky, dva herce, zpěvačku, kuchaře, lyžaře, fotbalovou legendu a mistryni světa spojil tanec. Jaké to je, když hvězdy tančí, předvede osmý ročník StarDance od 8. října divákům na ČT1.

Tento rok se o titul královny nebo krále tanečního parketu opět utká deset párů, deset známých osobností spolu s tanečními profesionály.

V letošním ročníku zatančí herečky Jana Plodková, Kristýna Leichtová a Miluše Bittnerová, zpěvačka Anna K., kuchař Emanuele Ridi, herci Roman Zach a Zdeněk Piškula, který je historicky nejmladším účastníkem StarDance, mistryně světa v aerobiku Olga Šípková, lyžař Ondřej Bank a fotbalová legenda, držitel olympijské medaile Ladislav Vízek.

Seznamte se se soutěžícími:

„V letošní StarDance bude i řada překvapení, která, doufám, diváky potěší. Setkáme se i s páry z minulých řad a soutěžící budou bojovat v tematických večerech,“ prozradil manažer vývoje Jan Potměšil. Tančit se bude například na česko-slovenské melodie nebo na Metallicu. Zopakuje se také charitativní večer ve prospěch centra Paraple. 

Hudební doprovod obstará opět Moondance Orchestra Martina Kumžáka a moderování se zhostí Tereza Kostková s Markem Ebenem. 

„Těším se. A už jsem se naučil nic nepředpovídat, což je ostatně jeden z půvabů StarDance – že je velmi těžko předvídatelný. Třeba to, jestli má někdo ze soutěžících známější tvář, nehraje vůbec žádnou roli. Pokud jde o letošní rok, připadá mi sestava hezky barevná a jsem na spoustu lidí zvědavý, třeba na Ondru Banka nebo Láďu Vízka. A pokud budou stejně zvědaví i diváci, mohlo by to fungovat,“ okomentoval Eben letošní ročník.

Nahrávám video
  • 2006. Kvůli zranění tanečníka musela ze soutěže odstoupit Mahulena Bočanová s Jaroslavem Kunešem. A to v prvním kole přiznala, že už si jsou tak blízko, že už mu i pere. Roman Vojtek své pocity po dotančení sděloval zásadně různojazyčnými příslovími. A nakonec si s Kristýnou Coufalovou vytančil finále. Vítězství věnoval právě odstoupivší Mahuleně Bočanové, kterou dojal.
  • Co řekl Marek Eben: „Tvar lebky Zdeňka Chlopčíka mě fascinuje, má nejužší tvar, co jsem viděl – připomíná ostří gilotiny.“
  • 2007. V soutěži se objevil nečekaný favorit – Jiří Schmitzer. Marek Eben v přímém přenosu nabídl dražbu Jiřího tréninkových spodků, které si na nácvik společné choreografie pořídili všichni tanečníci. Jiří Schmitzer nakonec skončil třetí. Druhý ročník vyhrál Aleš Valenta nad Tatianou Vilhelmovou, která ve finále oznámila své těhotenství.
  • Co řekl Marek Eben: „Kdo si myslel, že Jiří Schmitzer nemá na společenské tance, šeredně se mýlil. Opak je pravdou, ty tance nemají na Jiřího Schmitzera.“
  • 2009. Třetí ročník se od začátku nesl v duchu souboje mezi Zuzanou Norrisovou a Danou Batulkovou. Konkurovat jim mohl jen Jaromír Bosák – a to nejen svým „tancem“, ale i komentáři. Podle jeho typického gesta rukou bylo zavedeno nové názvosloví pro novou figuru – jeden Tyrš. S tím to dotáhl až na třetí místo a v souboji tanečnic nakonec zvítězila Dana Batulková s Janem Onderem.
  • Glosa Marka Ebena: „Taneční styl odráží to, co se nám děje v hlavě. Vždy, když tančím, tak si uvnitř své hlavy říkám, že vypadám jako vemeno. Pak se na ten styl podívám a on tomu i odpovídá.“
  • 2010. Tomuto ročníku velely vyhrocené emoce – zvláště při trénincích –, ale i nové kreace jako step nebo tanec uší Marka Ebena. Největším překvapením se ale stala nesmělá Aneta Langerová, která se po boku Michala Kurtiše během osmi večerů proměnila ve skromnou, ale sebejistou tanečnici. O prvenství bojovala s Pavlem Křížem, který ve finále předvedl vítěznou freestylovou kombinaci hip hopu a disca.
  • Co řekl Marek Eben: „No tak ale v latině se nám Aneta stydí už málo. Ještě pár měsíců a skončí u tyče.“
  • 2012. Pátý ročník byl, co do tanečních schopností soutěžících, jeden z nejsilnějších. Nakonec se o titul krále a královny tanečního parketu poprvé utkali dva sportovci – Kateřina Baďurová a Martin Procházka. Oba toho náležitě využili ve finálovém freestylu. Zatímco Kateřina předváděla skok o tyči, Martin Procházka na kolečkových bruslích přeskočil Zdeňka Chlopčíka. Titul nakonec vybojovala Kateřina společně s Janem Onderem, který ve StarDance zvítězil již podruhé.
  • Co řekl Marek Eben: „Letos jsme s Terezou zjistili, že nám tu něco chybí. Když nepočítám eben, tak nám tu chybí nějaké dřevo!“
  • 2013. Lítý boj se v šesté StarDance rozhořel mezi Taťánou Kuchařovou a Annou Polívkovou. A to nejen na parketu, ale i mezi hlasy diváků. Až do finále si obě tanečnice mezi sebou nechávaly jen malý rozdíl v hodnocení poroty. Ta ve finále oběma párům třikrát udělila nejvyšší počet bodů, tedy čtyřicet. Hlasy nakonec rozhodly a vítězkou se stala Anna Polívková s Michalem Kurtišem.
  • Co řekl Marek Eben: „Můžete předvídat počasí, kurz dolaru, ale ne to, co se stane v Brně. Brno je nepředvídatelné.“
  • 2015. Sedmý ročník provázela řada novinek. Poprvé se v soutěži objevilo deset párů – tím se zvýšil i počet večerů a ve finále se utkaly tři soutěžní páry. Jeden z tematických večerů byl věnován benefici. Tanečníci do svých choreografií zapojili klienta na vozíku z Centra Paraple. Sedmá StarDance se také nesla v duchu divokých sázek – buď o nejdelší šálu, nebo snězené tkaničky Zdeňka Chlopčíka. Ve finále se nakonec utkali herečka Jitka Schneiderová, bloggerka Marie Doležalová a překvapivě i bavič Lukáš Pavlásek. Diváky si nakonec získala Marie Doležalová s Markem Zelinkou.
  • Co řekl Marek Eben: „Lukáš Pavlásek je z planety, kde když tančíte v rytmu, můžete dostat i pět let natvrdo.“

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

VideoFilmové premiéry: hudební Srdcovka, mysteriózní Šedá zóna či akční Soukromý život

Režisér filmu Once s Markétou Irglovou John Carney se vrací s novým snímkem nazvaným Srdcovka. I do této komedie obsadil hudebníka – zpěváka Nicka Jonase. Ve francouzském mysteriózním dramatu Soukromý život si Jodie Fosterová zahrála psychiatričku, která si myslí, že její klientka byla zavražděna. Režisér a scenárista Guy Richtie přichází s akčním thrillerem Šedá zóna, v němž se Henry Cavill coby špion pouští do komplikované mezinárodní mise. A Steven Spielberg slibuje v konspirační sci-fi Den odhalení informace o mimozemském životě. V hlavních rolích se objeví Emily Bluntová či Colin Firth.
před 3 hhodinami

Provázek zjišťoval, co nejtěžšího lidi překonali. Výsledkem je inscenace

Brněnské Divadlo Husa na provázku dalo lidem možnost podělit se o strastiplné okamžiky jejich životů. Z výpovědí sbíraných několik měsíců vznikla poslední premiéra sezony s názvem Everybody Hurts. Má být „kaleidoskopem způsobů, jak se odrazit ode dna“.
před 4 hhodinami

Poštovní muzeum v Praze ukáže telefon arcivévody i byt ve stylu biedermeieru

Ve Vávrově mlýně v Praze se otevírá Poštovní muzeum. Zpřístupňuje expozici věnovanou technice, poštovnictví a komunikaci. Zároveň obnovuje prezentaci biedermeierovských interiérů. Novou expozici spravuje Národní technické muzeum (NTM), které má na starosti také Poštovní muzeum ve Vyšším Brodě.
před 22 hhodinami

Posílené hlídky i zvláštní linky MHD. Začal festival Rock for People

V Parku 360 na letišti v Hradci Králové začal ve středu 31. ročník hudebního festivalu Rock for People. Příjezd návštěvníků krátce před polednem nepůsobil žádné dopravní komplikace. Do areálu se lidé mohou dostat třemi zvláštními bezplatnými linkami MHD. Policisté v souvislosti s akcí posílili hlídky, které mají dohlížet především na dopravu. Festival trvá do 14. června. Vstupenky jsou téměř vyprodané a během pěti dnů by mělo dle odhadu pořadatelů dorazit až osmdesát tisíc fanoušků z tuzemska i zahraničí.
před 23 hhodinami

V chrámu Sagrada Família je práce jako na kostele. Ale už s nejvyšší věží světa

Papež Lev XIV. požehnal 10. června nejvyšší kostelní věži světa. Vzpíná se teprve od letošního roku nad chrámem Sagrada Família v Barceloně, který na své dokončení čeká už od konce devatenáctého století. Tehdy své vize do návrhu promítl katalánský architekt Antoni Gaudí. Bazilika se stala jeho tvůrčí posedlostí a byl zde i pohřben poté, co přesně před sto lety zemřel.
včeraAktualizovánopřed 23 hhodinami

Dua Lipa či Bezos slavili svatbu v Itálii. Nejsme zábavní park, zní od místních

Zpěvačka Dua Lipa a herec Callum Turner se vzali. Oslavu sňatku uspořádali slavní britští novomanželé v Palermu – což pro místní znamenalo omezení. Mluví se tak o privatizaci veřejných historických míst elitou. Romantická místa v Itálii si k začátku společného života dříve vybrali také třeba herec George Clooney nebo miliardář a majitel Amazonu Jeff Bezos.
včera v 10:23

Chaty navrhovali i známí architekti, lidé je pak napodobovali

Když lidé v minulém století získali více volného času, začali ho trávit mimo jiné na chatách. Tomuto fenoménu ve světě architektury se věnuje aktuální výstava v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Záliba v chataření v tuzemsku přetrvává i dnes – i když se dá očekávat, že chatařů bude spíše ubývat.
včera v 09:22

VideoKniha přibližuje, jak se žilo služkám

Vstávaly první a poslední chodily spát. Služebné pracovaly téměř v každé měšťanské rodině. Polská novinářka a spisovatelka Joanna Kuciel-Frydryszaková pátrala po jejich pozapomenutých dějinách. Její kniha Služky pro všechno vyšla i česky v překladu Michaely Alexy. „Nebyla to komfortní situace – a to pro nikoho z té rodiny. Služky stály u stolu a znaly všechna tajemství rodiny,“ říká autorka. V případě neposlušnosti je zákon dovoloval trestat výpraskem. Jejich situace se začala zlepšovat až po první světové válce.
9. 6. 2026
Načítání...