Novým Bondem má být Aaron Taylor-Johnson, herec spekulace nepotvrdil

Opět sílí spekulace kolem obsazení filmového Jamese Bonda. Bulvární deník The Sun tvrdí, že „oficiální nabídku“ dostal Aaron Taylor-Johnson. Herec ale takovou možnost nepřipustil. Náhradník se hledá za Daniela Craiga, který se rozhodl přestat být agentem 007 po šestnácti letech a pěti filmech.

V oficiální sérii filmových bondovek se Bond vrátí už pošestadvacáté. Jestli ho ztvární Aaron Taylor-Johnson, není potvrzeno. Řada médií oslovila společnost Eon Productions, která bondovky natáčí. Ta sice uvedla, že spekulace nekomentuje, nicméně zasvěcený pracovník produkce se pro BBC vyjádřil, že na zvěstech „není zbla pravdy“.

Je to kompliment, říká o spekulacích Taylor-Johnson

Když byl Taylor-Johnson nedávno časopisem Numéro dotázán, jak vnímá řeči, které ho spojují s novým Bondem, řekl, že to bere jako „velký kompliment“, pokud ho lidé v této roli vidí. V novějším rozhovoru pro časopis Rolling Stone, který ale poskytl ještě před údajnou nabídkou, se vyjádřil, že „nechce nutně točit jeden akční film za druhým“, nerad by prý, aby se z toho stala jeho „značka“.

Akce Taylor-Johnsonovi každopádně není cizí. Znám je ze série Kick-Ass či z Marvelovek. Naposledy na sebe upozornil ve svižné a hvězdně obsazené akční komedii Bullet Train.

Bond by v podání třiatřicetiletého herce omladil, jeho předchůdce Daniel Craig se s rolí kultovního agenta rozloučil coby padesátník v roce 2021 filmem Není čas zemřít. Štafetu ve službě královně a světu převzal po Seanu Connerym, Georgi Lazenbym, Rogeru Mooreovi, Timothy Daltonovi a Pierci Brosnanovi.

Podle sázkových kanceláří je Taylor-Johnson favoritem při výběru titulního hrdiny další bondovky. Není ale kandidátem jediným. Po potvrzení Craigova odchodu nebyla nouze o jména jeho případných následovníků.

Bondem by mohl být i Cavill, Norton či Elba

„Nový Bond není jen o obleku na červeném koberci a hodinkách na ruce. Musí být filmovou hvězdou, velvyslancem celé série, pomazaným synem britské kultury a tváří miliardového ekosystému zboží a propagace,“ připomněl tehdy komentátor popkultury a znalec bondovek Mark O'Connell.

Podle spekulací by tyto požadavky mohl splňovat také Henry Cavill, který zlu ve světě čelil už jako Superman a s velkými akcemi se setkal v sérii Mission: Impossible. Údajně se o roli Bonda ucházel ještě před Craigem.

Na seznamu figuruje dále Damson Idris ze seriálu o kokainovém byznysu Sněží! a sci-fi Za čárou, kde hrál pilota dronu, který má pod velením androida zabránit jadernému útoku.

Možní představitelé Jamese Bonda: Idris Elba, James Norton, Henry Cavill
Zdroj: Reuters

Bookmakeři skloňují rovněž jméno Jamese Nortona, jehož diváci znají třeba z dramatu Pan Jones. V něm představoval novináře, jenž světu odhalil pravdu o ukrajinském hladomoru ve třicátých letech. Drsný svět Nortonovi nebyl cizí coby členovi mafiánské rodiny v seriálu McMafie. V roce 2018 herec pro deník Evening Standard své možné obsazení do bondovek označil za „lichotivé spekulace“.

Média probírala i jména dalších herců, kteří ve svých rolích prokázali, že mají pro strach uděláno: Tom Hardy, Idris Elba a Chris Evans. Jednapadesátiletý Elba nicméně připustil, že už by na roli agenta 007 mohl být „příliš starý“. Vyjádřil se také, že některé kritiky z „celé věci udělaly nechutnou a odrazující, protože se z ní stala rasová záležitost“. Elba by byl totiž prvním afroamerickým Bondem.

Největší jména nemají přednost

BBC připomíná, že producenti nemusí při výběru vůbec jít po největších jménech. Ostatně Daniel Craig, jehož vystřelily na výsluní pozornosti až bondovky, je toho důkazem. Koho by místo sebe rád viděl popíjet na plátně martini a sešlapovat k podlaze pedály luxusních vozů, nezmínil.

Na rozdíl od svého předchůdce Pierce Brosnana, který už navrhnul dokonce dva své kolegy. Coby James Bond by se mu prý líbil Regé-Jean Page známý především z dobového seriálu Bridgertonovi či v Hollywoodu stále žádanější Cillian Murphy. 

Na koho si nakonec diváci jako na nového Jamese Bonda budou muset zvyknout, se možná dozví poměrně brzo. The Sun s odvoláním na své zdroje tvrdí, že další film by se měl začít natáčet letos, přičemž na scénáři se už pracuje. 

Producentka filmových bondovek Barbara Broccoliová už dříve pro týdeník Variety uvedla, že ať bude pro roli britského tajného agenta vybrán kdokoli, počítat se s ním bude nejspíš na deset až dvanáct let. 

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Českého lva pro nejlepší film vyhrál Karavan

Nejlepším filmem roku 2025 podle Českých lvů je road movie Karavan režisérky Zuzany Kirchnerové. Hlavní herecké ceny si odnesli Kateřina Falbrová a německý herec Idan Weiss.
včeraAktualizovánopřed 8 hhodinami

Na cenách Vinyla uspěli Black Tar Jesus, projekt Rivermoans a Miloš Hroch

Deskou roku se na cenách Vinyla stalo album Aftermath projektu Black Tar Jesus, za kterým stojí Tomáš Kopáček. Nahrávka propojuje kytarový minimalismus a temné syntezátorové plochy. Objevem roku porota zvolila projekt Rivermoans multimediální umělkyně Marie Tučkové. Laureátka Ceny Jindřicha Chalupeckého na něm pracuje s vícehlasým zpěvem a inspirací duchovní hudbou. Počinem roku se stala kniha Šeptej nahlas publicisty Miloše Hrocha, mapující historii českého shoegazu (hudba je postavena na kytarové vazbě) v širším společensko-kulturním kontextu. Ceny v pátek obdrželi v pražském kulturním prostoru Archa+.
včeraAktualizovánopřed 23 hhodinami

Asistovaná sebevražda zdravého člověka? V Ostravě o tom rozhoduje Bůh a diváci

Richarda Gärtnera, kterému táhne na osmdesát, přestal těšit život, a žádá proto o možnost zemřít. Etickou komisi, která o výsledku rozhodne, tvoří částečně publikum Národního divadla moravskoslezského. Ostravská scéna uvádí totiž v české premiéře hru Bůh od německého právníka Ferdinanda von Schiracha. Zatímco diváci napříč zeměmi právo hlavního hrdiny na asistovaný odchod ze světa jednoznačně podporují, církev, lékaři či odborníci na etiku už tak jednotný názor nemají.
13. 3. 2026

Na novém albu je hodně smrti i píseň o klimakteriu, říká Ester Pes Kočičková

Zpívající herečka, tak sebe samu označuje Ester Pes Kočičková. Momentálně se věnuje první disciplíně. Ve studiu Sono dokončuje zatím bezejmenné album šansonů. Hudbu složil klavírista a dlouholetý spolupracovník Luboš Nohavica, texty napsala sama.
12. 3. 2026

VideoFilmové premiéry: Pravda a zrada, Made in EU či další Přání k narozeninám

Čtvrteční premiéry přinesly do tuzemských kin snímek Made in EU. Sociální drama bulharského režiséra Stefana Komandareva nabízí s kritickým odstupem pohled na kapitalismus, moderní otroctví a korupci v Bulharsku. Do dob druhé světové války se zase vrací americko-litevský snímek Pravda a zrada založený na skutečném osudu německého mladíka, který se musí rozhodnout, co to znamená být dobrým Němcem. Českou tvorbu zastupuje komediální Přání k narozeninám: Křtiny. Jde o volné pokračování příběhu z roku 2022 od režisérky Marty Ferencové, v hlavních rolích se i tentokrát objevují Eva Holubová, Jaroslav Dušek nebo Simona Babčáková.
12. 3. 2026

Útok na Írán je „cool“, chce Bílý dům ukázat pomocí SpongeBoba či Call of Duty

Prezident USA Donald Trump rád komentuje dění pomocí memů. V nejnovější kampani se takhle Bílý dům pokouší americké veřejnosti „prodat“ útoky, které vedou Spojené státy spolu s Izraelem vůči Íránu. Záběry na skutečné zbraně a exploze ovšem administrativa USA „smontovala“ dohromady se scénami z Irona Mana, SpongeBoba či videohry Call of Duty. Kritici postupu namítají, že válka přece není akční střílečka.
12. 3. 2026

Grand designérem roku 2025 je Krejčiřík, do Síně slávy vstoupila Eisler

Hlavním vítězem Ceny Czech Grand Design 2025 se stal Jiří Krejčiřík za kolekce svítidel a hudební nábytek. Do Síně slávy vstoupila designérka, architektka a pedagožka Eva Eisler. Celkem jedenáct ocenění, o nichž rozhodli porotci Akademie designu ČR, převzali designéři v pražském Stavovském divadle. V letošním dvacátém ročníku měly ceny podobu pečetních prstenů, které navrhl loňský hlavní vítěz, módní návrhář Jan Černý.
11. 3. 2026

Zajímá nás boj za pravdu, environmentální téma i Gen Z, říká ředitel Jednoho světa

Začíná filmový festival o lidských právech Jeden svět. Po pražské premiéře se přesune do šesti desítek dalších měst po celém Česku. Hlavní soutěžní sekce festivalu letos podle pořadatelů propojují naléhavá svědectví z krizových oblastí s osobními sondami do lidského nitra.
11. 3. 2026
Načítání...