Jsem Bourne, Jason Bourne. Slavný agent se představil v Londýně

Po ultimátu a mýtu čeká na Jasona Bournea další akce. Více o ní prozradil minulý týden na premiéře v Londýně, kde snímek pojmenovaný po slavném agentovi CIA uvedl jeho herecký představitel Matt Damon. Do konce července bude ke zhlédnutí v řadě světových kin, včetně českých. Web ČT24 o filmu chystá recenzi.

Agent CIA Jason Bourne už zjistil, kdo je. Potrestal většinu těch, kteří z něj udělali stroj na zabíjení, a chce hodit minulost za hlavu. Z toho ho ale vytrhne bývalá kolegyně, zběhlá agentka Nicky (Julia Stilesová). Boj za zločinci a minulostí tak může v pátém dílu oblíbeného akčního thrilleru v režii Paula Greengrasse znovu začít.

„Tenhle film je opravdu akční. Jsou tam úžasné bitky, které byly opravdu tvrdé - tak jako většina scén v Bourneho filmech. A také je tam největší honička aut, kterou jsme kdy viděli natočenou,“ přislíbil fanouškům bourneovské série Matt Damon na londýnské premiéře.

Na přetřes při ní přišel i jiný tajný agent - ten britský. Otázku, kdo bude hrát Jamese Bonda v dalším díle, řeší nejen filmový producenti, ale i herci. Názor má i Matt Damon. „Líbí se mi Idris. Je dobrý ve všem, co dělá. Pro bondovky by byl přínosem,“ domnívá se, že vhodným kandidátem je černošský herec Idris Elba. 

Spekuluje se ale i o Tomovi Hardym nebo Damianu Lewisovi. Jisté zatím je, že v roli amerického tajného agenta se ještě chvíli udrží Matt Damon. 

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Americký soud uložil lékaři domácí vězení za distribuci ketaminu v případu Perryho

Soud ve Spojených státech uložil osmiměsíční domácí vězení lékaři Marku Chavezovi, který se v případu smrti známého herce Matthewa Perryho přiznal k nelegální distribuci ketaminu, informovala agentura AP. Před dvěma týdny soud poslal na 2,5 roku do vězení lékaře Salvadora Plasenciu, který se předtím přiznal, že Perrymu ketamin v týdnech před jeho smrtí prodal.
16. 12. 2025

Dokument o fotografce Jarcovjákové ztratil šanci na Oscara, má ji ale krátkometrážní Hurikán

Český dokument Ještě nejsem, kým chci být se nedostal do nejužšího výběru na ceny Oscar. Snímek Kláry Tasovské o fotografce Libuši Jarcovjákové, natočený v koprodukci České televize, tak ztratil šanci získat cenu pro nejlepší zahraniční film. Zato krátkometrážní snímek Hurikán českého režiséra Jana Sasky se dostal do užšího výběru v kategorii krátký animovaný film.
16. 12. 2025Aktualizováno16. 12. 2025

Hledání manžela bylo pro hrdinky Jane Austenové víc než lov beze zbraní

Ženy střední a vyšších vrstev, které se musí vyrovnat s pravidly strnulé společnosti své doby, bývaly častými hrdinkami románů Jane Austenové. Od narození dodnes oblíbené spisovatelky uplynulo 16. prosince 250 let.
16. 12. 2025

Ze smrti amerického režiséra Roba Reinera je obviněný jeho syn

Americký režisér Rob Reiner a jeho žena Michele zemřeli v neděli násilnou smrtí ve svém domě v Los Angeles. Informovala o tom v pondělí agentura AP s odvoláním na policejní zdroj, podle něhož policisté vyšetřují útok nožem. Úřady obvinily syna manželů, je ve vazbě. Osmasedmdesátiletý filmař režíroval snímky jako Když Harry potkal Sally, Pár správných chlapů nebo Misery nechce zemřít.
15. 12. 2025Aktualizováno15. 12. 2025
Načítání...