Herec Heath Ledger sebevraždu nespáchal

New York - Smrt australského herce Heatha Ledgera nebyla sebevražda, ale jen nešťastná náhoda. Podle prohlášení soudních lékařů se Ledger otrávil předepsanými léky na spaní.

Mluvčí lékařského týmu Ellen Borakovová poznamenala, že smrt nezavinilo přehnané množství některého z léků, ale „jejich společný kumulativní účinek“. Šlo podle ní o běžně předpisované léky OxyContin, Valium, Xanax, Restoril a Unisom.

Policie již dříve jako předběžnou příčinu Ledgerovy smrti, jehož tělo bylo nalezeno 22. ledna v jeho newyorském bytě, stanovila předávkování léky na spaní. U lůžka, kde byl nalezen mrtev, totiž ležela lahvička s pilulkami. Žádné nezákonné drogy v bytě podle policejního vyšetřování nebyly.
Možnost sebevraždy vyloučila i hercova rodina. Osmadvacetiletý Ledger již dříve přiznal, že kvůli přepracování měl problémy se spánkem. Bral proto prášky, ale ty mu údajně zabíraly pouze na hodinu.

Heathova náhodná smrt by měla sloužit jako varování před skrytým nebezpečím při kombinování léků předepisovaných lékaři, a to i v malém množství, reagoval na závěr vyšetřovacího týmu otec zesnulého herce v prohlášení.

Heath Ledger, který byl loni nominován na Oscara za postavu homosexuálního kovboje ve snímku Zkrocená hora, nedávno dokončil natáčení filmového pokračování Batmana. Ve filmu nazvaném Temný rytíř, který má do amerických kin vstoupit v červenci, ztvárnil roli Batmanova protivníka Jokera. Hrál také ve filmech Patriot, Ples příšer, Bratři Grimmové a Casanova. Práci na posledním snímku The Imaginarium of Dr. Pranassus ale již nedokončil.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Oscar následuje diváky, od roku 2029 se přesouvá na YouTube

Na internetu a zdarma má být od roku 2029 k vidění ceremoniál cen Oscar. Prestižní filmové ocenění tak po desítkách let opouští televizní obrazovky a přesouvá se výhradně na největší on-line videoplatformu YouTube. Ostatně podobně jako spousta diváků, kteří si už zvykli sledovat filmy prostřednictvím streamovacích služeb spíš než v televizi nebo v kinech.
před 8 hhodinami

Stávka v Louvre je u konce, muzeum se zcela otevřelo návštěvníkům

Pařížské muzeum Louvre se v pátek zcela otevřelo návštěvníkům poté, co odboráři ukončili stávku za lepší pracovní podmínky pro zaměstnance a větší výdaje na jejich bezpečnost, píše agentura AFP. Stávka, do které se zapojilo nejméně tři sta zaměstnanců, trvala od pondělí.
před 12 hhodinami

UMPRUM uzavírá výstavou semestr i budovu

Výstava Artsemestr tradičně na Vysoké škole uměleckoprůmyslové (UMPRUM) shrnuje klauzurní a semestrální práce studentů. Je jednou z posledních akcí v hlavní budově školy, kterou čeká od začátku příštího roku rozsáhlá rekonstrukce.
před 13 hhodinami

Spielberg opět objevuje mimozemský život. Zatím jen v upoutávce

Steven Spielberg se vrací k žánru sci-fi. Nový snímek Den odhalení sleduje reakci světové veřejnosti na objevení mimozemského života. Do kin by měl film s Emily Bluntovou v hlavní roli vstoupit v polovině června příštího roku, teď ho představila první ukázka.
před 15 hhodinami
Načítání...