Česká spořitelna i letos vyplatí 30korunovou dividendu

Praha - Česká spořitelna vyplatí z loňského nekonsolidovaného čistého zisku ve výši 15 miliard korun dividendu 30 korun na akcii. Jde tedy o stejnou částku jako o rok dříve. Spořitelna na dividendách z loňského zisku celkem vyplatí 4,56 miliardy korun. Rozdělení zisku dnes na řádné valné hromadě schválili akcionáři spořitelny.

Rozhodným datem pro výplatu dividendy je dnešek. Valnou část peněz získá majoritní vlastník, rakouská Erste Bank, která drží skoro 98 procent akcií spořitelny. Zbytek zisku banka převede do nerozděleného zisku a posílí tak dále vlastní kapitál. Akcionáři dále schválili rozdělení zisku společnosti a účetní závěrku za rok 2011. Externím auditorem pro rok 2012 zůstává společnost Ernst & Young Audit.

Navíc na funkci členky dozorčí rady a výboru pro audit k dnešnímu dni rezignovala Claudia Höllerová. Valná hromada do obou funkcí zvolila pana Stefana Dörflera. Do dozorčí rady byli dále znovuzvoleni členové, kterým letos končí mandát, a to Herbert Juranek a Maximilian Hardegg.

Erste bank
Zdroj: ČT24, ČT24

Celkem 97,99 procenta akcií České spořitelny kontroluje Erste Bank. Dalších 1,57 procenta představují prioritní akcie držené převážně městy a 0,44 procenta vlastní jiní drobní podílníci. Spořitelna je největší tuzemskou bankou podle počtu klientů.

Vydáno pod